Siyaset

Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada hükümetin eğitim politikalarını eleştirdi

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda öğretmenlerin aşı olmadığını hatırlatarak “Şimdi okulları açtınız, öğretmenlere aşı yapılmadı. Öyle televizyon ekranlarında Bakanın aşı olmasıyla bu işler olmuyor” dedi.

Konuşmasında “Uzaktan eğitimi beceremeyen Millî Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitime geçme kararını açıkladı. İyi de siz pandemi başlamadan önce yüz yüze eğitimde de beceriksiz ve başarısızdınız. Millî eğitimde başarılı olduğunuz tek bir iş yok” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu AKP iktidarında, başındaki Bakan sürekli değişse bile Millî Eğitim Bakanlığı’nın sadece yandaş sendika üyelerine makamlar tahsis etmek işini yürüttüğünü söyledi. Bu makamlara getirilenlerin de liyakatle gelmedikleri için bir işi becermelerinin, sorun çözmelerinin beklenemeyeceğini belirtti.

Keşan’da okulların kapatıldığını hatırlatan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Bakınız, Keşan ilçemizde okullar kapatıldı. Neden? Çünkü salgın patlamış durumda; tıpkı AKP’nin millî eğitim politikası gibi, tarım politikası gibi, pandemi politikaları gibi. Sonuç olarak iktidar ve mahdumlarının eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye ülkemize zarardan başka verebileceği bir şey kalmamıştır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu