Asayiş

FETÖ şüphelilerinin yurtdışına kaçma girişimleri tarla yolunda son buldu

Keşan’dan Yunanistan’a kaçmak isteyen FETÖ şüphelileri düzenlenen ortak operasyonla yakalandı. Kovalamaca sonrası tarla yolunda durdurulan araçlardan çıkan şahıslardan 4’ü FETÖ üyesi olmak üzere toplam 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, FETÖ üyeliğinden dosyaları bulunan ihraç zabıt katibi Z.A., ihraç İçişleri Uzman Yardımcısı S.K., ihraç müfettiş yardımcıları K.U. ile M.A. ve ev hanımı H.K. Keşan’dan Yunanistan’a yasadışı yollarla kaçış hazırlığı yapıyordu.
Gece geç saatlerde Ş.Ü ve S.A. isimli şahısların sürücülüğünü yaptığı iki otomobil ile yola çıkan şahıslar Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği ve Edirne Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından takibe alındı. Ekipler tarafından durdurulmak istenilen şüphelilerin polisten kaçması üzerine kovalamaca başladı.
Tarla yoluna giren iki araç daha fazla kaçamazken, sürücü ve şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.İlk sorguları Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliğinde yapılan şahıslar, daha sonra adli makamlar karşısına çıkarıldı. Araç sürücülerinden S.A. göçmen kaçakçılığı suçundan tutuklanırken, diğer şüpheli Ş.D. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
FETÖ üyeliğinden mahkemeye çıkarılan S.K., Z.A., K.U, ve M.A. tutuklanarak cezaevine gönderildi; diğer şüpheli H.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu