SON DAKİKA

Ferhat Ağa Köprüsü genişletildi! Artık iki araç yan yana geçebiliyor

Yeni Keşan Devlet Hastanesi’ne gidiş yolu üzerinde bulunan ve tarihi eser olduğu için dokunulamayan Ferhat Ağa Köprüsü, son yıllarda Keşan kamuoyunda konuşulan ve trafik yoğunluğunun artması nedeniyle, çözüm üretilmesi için yetkililere çağrıda bulunulan konular arasında ilk sıralardaydı.

İki aracın aynı anda yana geçemediği köprüde zaman zaman hem araçlar hem de yayalar için tehlikeli durumlar yaşanırken, geçtiğimiz aylarda köprü üzerinde bir de kaza meydana gelmişti.

Yerel basının da sık sık gündeme getirdiği tarihi köprü, Keşan Belediyesi’nin Aşağı Zaferiye Mahallesi Evreşe Caddesi üzerinde yürüttüğü kaldırım çalışmaları sırasında genişletildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konu hakkındaki açıklamasında şunları söyledi:

“Yeni Devlet Hastanemize giden hemşerilerimizin rahat yürüyebilmeleri için kaldırım çalışanlarına başladık.
Daha modern ve yaşanılabilir bir Keşan için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.
Yaptığımız çalışma ile köprüyü iki araç yan yana geçecek hale getirdik. Devlet Hastanesi yolu üzerinde trafik aksamasına sebep olan, iki aracın aynı anda geçemediği Ferhat Ağa Köprüsü’nde yaptığımız çalışma ile iki araç aynı anda geçer duruma geldi.
Artık daha hızlı ve daha kolay ulaşım sağlayacağız.”

“Madem yapabiliyordunuz..”

Öte yandan, yoldaki çalışma ve tarihi köprünün genişletilmesi konusunda değerlendirmede bulunan bazı vatandaşlar, bugüne kadar çalışma yapılmayışını eleştirerek, “İllaki kaza olsun diye mi beklediniz! Madem yapabiliyordunuz, niye yapmadınız şimdiye kadar?” sorusunu yöneltti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu