Siyaset

Ferat Gülver, Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde Beyendik Belediye Başkan Adayı olan Ferat Gülver, Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için AK Parti’den Beyendik Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaparak, başvuru dilekçesini bugün AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a teslim etti.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı ve Beyendik Belediyesi eski Başkanı Nuran Uslu, AK Parti Beyendik Belde Teşkilat Başkanı Salim Değişçi, yönetim kurulu üyeleri ve bazı partililer ile birlikte AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na giden Ferat Gülver, burada AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile bazı yöneticiler tarafından karşılandı.

Kılınç: “Beyendik beldemizi geri kazanmak istiyoruz”

Ferat Gülver’e, Beyendik Belediye Başkanı aday adaylığı başvurusunun hayırlı olmasını dileyen Gürcan Kılınç; “Biz büyük bir aileyiz. Aday adaylığı süreci başladığı için Ferat Gülver’e adaylık süreci ve daha ilerisi için ve tüm teşkilatımız için hayırlı olmasını diliyorum. Belediye başkanlığı aday adaylığı sürecimiz 9-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İl Genel ve Belediye Meclisi aday adaylığı başvuruları 9 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasındadır. Hayırlısıyla, Keşan Belediyesi’ne, Beyendik ve Yenimuhacir beldelerimizde, belediye başkanlarımızın da çalışmalarıyla çok iyi hizmetler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.
Beyendik Beldemizi de yeniden geri kazanmak istiyoruz. Aday adaylığı süreci tamamlandığında yapacağımız hizmetleri sahada iyi anlatacağımıza inanıyoruz. Çünkü biz; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde gönül belediyeciliğini en iyi şekilde yansıtan büyük bir aile, büyük bir partiyiz.” ifadelerini kullandı.

Gülver: “Sahiplenmeyi beceriyorlar ama teşekkür etmeyi bilmiyorlar”

Kılınç‘ın ardından konuşan Ferat Gülver de, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin başta Beyendik Beldesi olmak üzere, bölge ve tüm Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Belde teşkilatı ve oluşturacağımız ekip olarak hedefimiz inşallah Beyendik Beldesi’ni Nuran Başkanımızın bıraktığı şaşaalı yıllarına yeniden geri götürmektir. Çünkü Beyendik’e 4 buçuk yılda yapılan; müracaatları bizim dönemimizde yapılmış olan; biri içme suyu, diğeri de doğal gaz projeleridir. Bir de sağ olsun Edirne Belediyesi’nin beldemize bir jesti olan kaldırım projesi gerçekleştirildi. Başka da bir elle tutulur bir şey yok. Sahiplenmeyi beceriyorlar, ama teşekkür etmeyi bilmiyorlar. Gerek su konusunda, gerekse devam eden doğal gaz projesinde teşekkür etmediler. Bu konularda da geciktiler. Gecikme nedeniyle özür dilemek bir yana, sahiplenerek kahramanlık edasındalar.” dedi.

“Beyendik Beldesi’ni İŞKUR’a çevirdiler”

Mevcut yönetimin, Beyendik Beldesi’ni adeta İŞKUR’a çevirdiğini öne süren Gülver, “Biz onlara sıfır maliyetli 5-10 kişi, pırıl pırıl iş bilen insanlar bıraktık. Ancak onlar çalıştırmadılar. Şimdi İŞKUR gibi seçim öncesinde verdikleri iş vaatlerini yerine getirmenin telaşındalar. Bizim önümüze tabiri caizse; bir cenaze bırakmış oluyorlar. Oysa ki çalışanlara haddinden fazla ödeme yapmak yerine insanlara hizmet etmek lazım.
Bizim hedefimiz de bu olacak. İnşallah ekibimiz ve tüm belde halkıyla buna hazırız. Beyendik, Keşan ve Yenimuhacir, yapılanları gözlemliyor, aradaki farkın da farkında. İktidar partisinin belediye başkan adayını seçerek inşallah beldemizi hizmet ile buluşturacağız.” dedi.

“Beyendik’in kaderini Beyendiklilerin belirlemesini istiyoruz”

Açıklamasının son bölümünde, mart ayında yapılacak seçimde, Beyendik Beldesi’nin kaderini, Beyendiklilerin belirlemesini istediklerini vurgulayan Ferat Gülver, “Dışarıdan seçmen yazımı yapmıyoruz. Umarım onlar da yapmıyordur. Bu konuyu çok sıkı şekilde takip edeceğiz. Beyendik’in kaderini Beyendiklilerin belirlemesini istiyoruz.”

Değişçi: “Beyendik’te yaşamayan seçmenlerle ilgili gerekli mercilere şikayetlerimizi ileteceğiz

Gülver‘in ardından söz alan ve Gülver‘e aday adaylığının hayırlı olmasını dileyen Salim Değişçi ise; “5 yılda yapılamayan şeyleri kaldığımız yerden devam edip yaparak, Beyendik Beldemizi güzel yerlere getireceğiz. Ayrıca Beyendik’te yaşamayan ancak oylarını Beyendik’te kullanacak olan seçmenler ile ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Gerekli mercilere şikayetlerimizi ileteceğiz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ferat Gülver, Beyendik Belediye Başkanı aday adaylığı başvuru dilekçesini Gürcan Kılınç’a teslim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu