Haberler

Evinin çatısını tamir ederken 3 metreden yere düştü

Keşan’da evin çatısını tamir etmek için çatıya çıkan bir kişi eternit levhanın kırılması sonucu yere düştü. Yaralı şahsı almak için olay yerine gelen ambulans, yol çalışması sebebiyle kapatılan sokağa girmek için uzun süre bekledi.

Olay, Yenimescit Mahallesi Konak Sokak üzerinde saat 15.30 sıralarında yaşandı.
Edinilen bilgiye göre evinin çatısında çalışan Kadir D., kömürlüğünde tamirat yaptığı sırada, üzerine bastığı eternit levhanın kırılması sonucu yere düştü.
Yaklaşık 3 metreden düşen Demirkıran’ın durumu 122’ye bildirilirken, bölgeye gelen ambulans ile Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ambulans mahalleye giremedi

Öte yandan Kadir D.’ye ilk tedavisini yapmak için olay yerine gelen ambulans, yol yapım çalışması sebebiyle kazanın yaşandığı mahalleye giremedi. Yol yapımı sırasında çalışılan alana giriş yapılmaması için taş dolu paletlerle barikat kurulan yolu geçemeyen ambulansın sağlık görevlileri, araçtan inerek yürüyerek gittikleri evde yaralıya ilk müdahaleyi yaptı.
Bölgede bulunan kepçenin blokları kaldırmasının ardından sokağa girebilen ambulansa sedye ile bindirilen Kadir D.’nini hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Yol tekrar kapatıldı

Ambulansın yaralıyı alıp hastaneye gitmesinin ardından, sokak girişi kepçeler ile tekrar kapatıldı. Bloklar eski yerine konuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu