Asayiş

Eve giren hırsızlar kısa süre önce hayatını kaybeden Kıbrıs gazisinin madalyalarını da çaldı

Keşan’da bir eve giren hırsızlar geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi’nin madalyalarını çaldı. 2 hafta önce eşini kaybeden acılı eşi ise “Eşimin tek hatırası olan madalyaları bulun.” dedi.

Olay Yenimescit Mahallesi’nde yılbaşı gecesi yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, yaklaşık iki hafta önce hayata gözlerini yuman Kıbrıs Gazisi Mehmet Yılmazoğlu’nun eşi Gülizar Yılmazoğlu, evinde yalnız ikamet ediyordu. Yeni yılı karşılamak üzere üst katta oturan kızına giden Yılmazoğlu’nun evini boş bırakması, evi gözleyen hırsızlara fırsat oldu.
Sabaha karşı evin penceresinden giren kimliği bilinmeyen kişi yada kişiler, evin altını üstüne getirdi. Evdeki elektronik cihazlar ile bazı eşyaları çalan hırsızlar evde buldukları bir valize koydu; ancak üst kattan sesler gelmesi üzerine aceleyle ellerine geçirdikleri 100 lira nakit para, tuşlu bir cep telefonu ve altın sandıkları 2 adet gazi madalyasını çalarak kaçtı.
Durumu evine geçince fark eden Gülizar Yılmazoğlu, durumu polise bildirdi.
İhbar üzerine hırsızlığın yaşandığı eve gelen Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay hakkında çalışma başlattı.

Hırsızların yakalanmasını isteyen gazi eşi Gülizar Yılmazoğlu, ise “Eşya ve para önemli değil, eşimin tek hatırası olan madalyaları bulun.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu