BölgeKeşan

ESTAB Başkanı Paçaman: “Tamamı öz gelirlerimiz ile proje ve hizmet üretmeye devam ediyoruz”

Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, Keşan, İpsala ve Enez’e sağladıkları park ve ekipman desteği hakkında yaptığı açıklamada, ESTAB olarak üye mahalli idarelere destek vermeye devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Keşan Mecidiye 1, Enez sahillerinde 2 ve İpsala’da 1 olmak üzere toplam 4 adet çocuk parkı grubu ve 1 adet açık hava spor ekipman seti kurulumunu 2 günde tamamladık.
Montajı yapılan ekipmanları yerlerinde inceledik. Üye belediyelerimiz peyzaj, aydınlatma vb. diğer çalışmalarını tamamladıktan sonra parklar hizmete açılacaktır. Tamamı öz gelirlerimiz ile proje ve hizmet üretmeye devam ediyoruz.
Son 5 yılda; ‘Tasarruflu ve Halkçı yönetim’ anlayışını merkeze alarak yönettiğimiz Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nde, ‘Kredi ya da Hibe’ olmayınca da halka hizmet edilebildiğini gösteriyoruz.

SGK, vergiler, personel, kira ve diğer gider kalemlerinde ‘sıfır borç’ ile dönemimizin son 50 gününe girdik.

Düşük bütçemize rağmen gelir ve giderlerimizi doğru yöneterek 5 yılda üye belediyelerimize bir çok desteğimiz oldu. Ayrıca önümüzdeki günlerde ‘Tarihi ve Turizm Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz’ projemiz kapsamında Enez, İpsala ve Keşan ilçelerimizdeki tarihi eser ve turizm alanlarımıza 34 adet bilgi tabelası, 7 adet yönlendirme tabelası, 56 adet uyarı ve çevre tabelası ve 3 adet isim tabelasının da montajlarını yapacağız.

İlçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza ve ziyaretçilerimize hayırlı olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu