Reklam
Haberler

Eşinden sonra personelin de testi pozitif çıktı, Belediye’de önlemler arttı

12 Ağustos 2020 Çarşamba günü Keşan FM’de canlı olarak yayınlanan “Bunu Konuşalım” programına telefon bağlantısı ile katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, program Moderatörü Cavit Deniz‘in, eşi Covid-19’a yakalanan, kendisine de test yapılan Belediye personelinin durumu hakkında sorduğu soru üzerine şunları kaydetti;
“Belediye personelinin sağlık durumunda hiçbir problem yok. Erkek personelimizin eşinin Covid-19 testi pozitif çıkınca personelimiz de karantinaya alındı ve tetkik sonuçları bekleniyor. Personelimiz zaten yıllık izindeydi. Bir sorun yok. Ayrıca sorun da olabilirdi.
Herkesin başına gelebilir. Ayıp değil bu bir hastalık. Dünyada 6 milyon insan korona virüs sebebiyle hasta. Bu süreci hep beraber aşmamız için maske, mesafe ve dezenfeksiyon kurallarına uymamız gerekli. Belediye çalışanlarının birinde virüs çıkması bütün çalışanların hasta olması ya da olmaması anlamına gelmiyor. Belediye olarak bütün önlemleri almış durumdayız.”

“Belediye çalışanlarına PCR testi yapılacak mı?

“Belediye çalışanlarına test yapılacak mı?” sorusunu da yanıtlayan Helvacıoğlu; “Herkese test yapılmıyor. Şüpheli olanlara test yapılıyor. 600 personelin tamamı şüpheli değil ki. Hangi birine test yaptıracağız. Böyle bir düzenek, hastanede böyle kabul yok. O zaman emniyette 1 kişi pozitif çıkarsa haydi 150 kişiye, mahallede 1 kişi çıkarsa 2 bin kişiye böyle bir şey yok. Kendisini hasta hissedenlere, şüpheli olanlara ya da pozitif vaka ile yakın teması olanlara test yapılıyor. Ben hastaysam yakın temas ettiğim kişileri bildiriyorum ve onlara test yapılıyor. Zaten zabıta kardeşim izindeyken eşine Covid-19 testi yapılıyor. Pozitif çıktığı iddialarını doğruluyoruz. Personelimiz de eşi ile birlikte evinde karantinaya alındı. 6 gündür karantinada. Personelimizle sabah telefonla görüştüm. Sağlık durumlarının iyi olduğunu ve hastalığa dair boğaz ağrısı, öksürük ya da diğer belirtilerin olmadığını öğrendim. Karantina süresi devam ediyor.” dedi.

12 Ağustos 2020 Çarşamba günü yayınlanan programı Keşan FM facebook sayfasından izleyebilir, www.kesan.fm’den canlı yayın kayıtları bölümünde de dinleyebilirsiniz.

“Keşan Belediyesi’nin karantinaya alınması gündemde mi?”

Cavit Deniz‘in, “Keşan halkını ve Keşan Belediyesi çalışanlarını rahatlatmak adına soruyorum. Belediyenin karantinaya alınması gündemde mi?” sorusunu da yanıtlayan Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Belediye niye karantinaya alınsın? Kapatalım Keşan’ı o zaman. Şehrin tamamını karantinaya alalım. Soğukkanlılıkla davrandığımız sürece ve yeni normale göre yaşadığımız zaman bu hastalık, bu bela yok olup gidecektir. Keşan’da ciddi bir problem yoktur. Yeni vakalar Edirne’ye yönlendiriliyor. Keşan Belediyesi’nde de hiçbir sorun yok. Göreve, vatandaşa hizmet etmeye devam ediyoruz.”

Edinilen bilgilere göre; Belediye personelinin Covid-19 testi de pozitif çıktı.
Başkan Helvacıoğlu, personelin Kurban Bayramı’ndan bu yana izinde olduğunu kaydetti.
Yaşanan gelişmeler üzerine Keşan Belediyesi’nde tedbirlerin arttırıldığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu