Genel

Erikli’de tehlike saçan ve tepkilere yol açan “rögar” sorunu çözüldü

Erikli’de tehlike saçan çukur kapatıldı. Yaklaşık 2 hafta boyunca çözülemeyen ve bölgede büyük sorun olan çukur probleminin çözümü için, Eriklililer teşekkür etti.

Erikli’de su bağlantı çalışmaları sokak sokak devam ederken, geçtiğimiz günlerde Yalı Caddesi Acar Sokak üzerinde bulunan kanalizasyonun rögar kapağı, üzerinden iş makinası geçmesi sırasında çökmüştü. Yaklaşık 2 haftadır çevresi şeritle çevrili vaziyette sokak ortasında duran çukur ise çevreye tehlike saçmaya başlarken, bölgede yaşayanlar tepkilerini dile getirmişti. Onların tepkileri bugün karşılık buldu ve sorun yaratan çukur bugün kapatıldı.


Yeniden rögar kapağı takılmasıyla eski haline dönen çukur için sokakta yaşayanlar bugün sitemize yetkililere teşekkür için ulaştı. Haberin yapıldığı gün diğer çocuklar adına konuşarak, “Bisiklet süremiyoruz. İçine düşmekten korkuyoruz. Bunun yanında yollara su bağlantısı yaptılar; ama yollar da çok kötü oldu” sözleriyle tedirginliğini ifade eden Duru Öndemir, sokak sakinlerinin teşekkürlerini ve çalışmaların videolarını bizimle paylaştı.


O mesajlarda vatandaşlar şöyle konuştu:

– “Kanalizasyonun yapılması belediyemizin göstermiş olduğu bir duyarlılıktır. Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Yapan arkadaşların da ellerine sağlık.”

– Çok mücadele verdik. Çok büyük tepkiler sonunda ancak bugün sorunu giderebildiler. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Hepimize hayırlı olsun”

Küçük muhabirimiz Duru Öndemir’e katkıları için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu