Ekonomi

Enez Kaymakamı Göktaş’ın Keşan TSO ziyaretinde Saros bölgesinin gelecek planlamaları görüşüldü

Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Cemil Çakıcı, Uğurcan Urgan ve Genel Sekreter Erdem Başak tarafından ağırlanan Göktaş‘a Keşan TSO’nun pandemi sürecinde yaptığı çalışmalar ve Saros bölgesi için planladıkları faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Keşan Ticaret ve Sanayi odasında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Şapçı, ilçe ekonomisinin tarımla birlikte büyük oranda turizme bağlı olmasından dolayı bölge içerisinde özellikle Enez‘in pandemi sürecinden yoğun olarak etkilendiğini belirtti. Şapçı “Saros Körfezimiz bölge ekonomisine değer katan bir potansiyele sahip. Kültürün, tarihin, yeşilin deniz-kum ve güneşle bir arada olduğu Enez gelecekte Saros Körfezi’nin en önemli turizm bölgesi olacak. Pandemi sürecinin etkilerini değerlendirmek için bölgede faaliyetlerini sürdüren firmalarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Pandemi koşullarına karşı ticari hayatı korumak için ortak akılla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı alınan pandemi önlemlerini dikkatle uygulayarak önümüzdeki turizm sezonuna hazırlanmalıyız” dedi.

Başkan Şapçı konuşmasının devamında, Enez’de Kaymakamlık ve Belediyenin önderliğinde tüm kurum ve kuruluşlar ile güç birliği yaparak oda faaliyetlerini artırdıklarını belirterek, Keşan-Enez Karayolu’nun genişletilmesi ve daha verimli hale getirilmesi için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca Enez Limanı’nın işlevselliğini artırarak daha faal hale getirilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi. Saros Bölgesi’nin lojistik avantajlarıyla birlikte tarihi ve doğal güzelliklerini önplana çıkararak bölgesel ticarete sunulacak katkılar da ziyaretin gündemi oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu