AsayişHaberler

Emniyet uyardı!: “Corona taramasına geldik” diyorlar..

Corona virüs’ün Türkiye’de görülmesinin ardından, dolandırıcılar yeni yöntemlere başvurmaya başladı. Kendilerini Sağlık Bakanlığı görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, mağdurları sprey ile bayıltıp evlerini soyuyor.

Edinilen bilgiye göre corona virüsü bahane eden hırsızlar, önce kapıları çalıyor, ardından kendileri Sağlık Bakanlığı’ndan görevlendirilmiş kişiler olarak tanıtıyor. Özellikle de yaşlı ve yalnız kişileri kendilerine hedef seçen hırsızlar korona testi için bakanlıktan geldik diyerek kapıyı açtırdıkları ev sahiplerini spreyle bayılttıktan sonra para ve değerli eşyalarını çalıyorlar.

Konu ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan’da böyle bir duruma rastlanılmadığı yönünde bilgilendirmede bulunarak, Türkiye genelinde bu durumun çok yaygın olduğu ve vatandaşların böyle bir olayla karşılaşmaları halinde hemen acil yardım numaralarını arayıp bilgilendirmeleri yönünde uyarıda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı