Haberler

Eğitime katılacak kursiyerler, dersleri Diyanet TV’den takip edebilecek

2020 yaz dönemi Kur’an Kursları başlıyor. Bu sene yapılacak kurslar, pandemi nedeniyle internet üzerinden online olarak yayınlanacak.

Keşan ilçe Müftüsü Mehmet Yiğit yaptığı açıklamada şöyle dedi :
“29.05.2020 tarihli ve 2020/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi gereği 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik alınan tedbirler yürürlükten kaldırıldığı için, normalleşme planının birinci fazının yaz Kur ‘an Kurslarını kapsayacak olması ve bu kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin çoğunlukla 10-15 yaş aralığında olması nedeniyle sosyal mesafenin korunması,maske kullanımı,hijyen kurallarına riayet etme vb. Hususlarda güçlük çekileceği öngörüldüğünden 2020 yılı yaz Kur ‘an kurslarında eğitimler uzaktan eğitim yoluyla Diyanet TV üzerinden sürdürülecektir.

Bu nedenle; 2020 yaz kurslarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin 29 Haziran 2020 tarihinden itibaren 6 hafta süreyle Diyanet TV den uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.
Eğitimler program çerçevesinde ‘Dinimi Öğreniyorum’, “Kur’an öğreniyorum” ve “Kur ‘an okuyorum” adları altında üç ayrı programdan oluşacaktır.

Öğrenci kayıt işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığı Web sitesine yerleştirilen banner vasıtasıyla gerçekleştirilecektir.
Öğrenci kayıt ve takip işlemleri 22.06.2020 tarihinden itibaren www.diyanet.gov.tr üzerinden gerçekleşecektir.Öğrenci veya veliler online kayıt yapıp programı takip edebilecektir.

Diyanet TV üzerinden yayınlanacak olan dersleri takip edemeyen yada tekrar izlemek isteyenler Diyanet TV YouTube kanalı vasıtasıyla ilgili eğitim videolarına erişebileceklerdir.Yaz k.kurslarımız hayırlı olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu