Gündem

Edirne’den “Bahar Kalkanı”na tam destek!

Türkiye’de 81 ilde önde gelen sivil toplum kuruluşları, İdlib’e yönelik başlatılan Bahar Kalkanı harekatına destek açıklaması yaptı. STK temsilcileri ortak yaptıkları açıklama ile Bahar Kalkanı Harekatı’na destek mesajı verdi.
Edirne’deki Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu tarafından yapılan ortak basın açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik . Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz:

Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor.. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü.

Bu saldırı, asla kabul edilemez!

Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur

Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır.

Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz.

Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz

Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.

? Edirne Barosu
? Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB)
? Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Edirne İl Temsilciliği(TÜRK-İŞ)
? Edirne Ziraat Odası
? Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu Edirne İl Temsilciliği(HAK-İŞ)
? Memur Sendikaları Konfederasyonu Edirne İl Temsilciliği(MEMUR-SEN)
? Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu Edirne İl Temsilciliği(KAMU-SEN)
? Edirne Sanayicileri ve İşadamları Derneği(EDSİAD)
? Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Edirne Temsilciliği(MÜSİAD)
? Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ESMMMO)
? Edirne Genç İşadamları Derneği (EGİD)
? TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu
? TOBB Edirne Genç Girişimciler Kurulu
? Edirne Eczacı Odası
? Edirne Müteahhitler Derneği
? Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası
? Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Edirne Temsilciliği (TİSK)
? Türkiye Emekliler Derneği Edirne Temsilciliği
? Edirne Muharip Gaziler Derneği
? Edirne Şehit Aileleri Derneği
? Edirne İl/İlçe Oda Borsaları
? ETSO Meclis Üyeleri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı