Haberler

Edirne’de üretilen maskeler vatandaşa ücretsiz dağıtılıyor

Çin’in Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Edirne Valiliği tarafından alınan koruyucu, önleyici tedbirler alınmaya ve uygulanmaya devam ediliyor.

Edirne genelinde yapılan dezenfekte çalışmaları ve diğer tedbirlerin yanında Edirne Valiliği koordinasyonunda; Halk Eğitim Merkezleri, Meslek Liseleri ve özel firmalar tarafından üretimi gerçekleştirilen 295 bin 200 adet maske vatandaşlara dağıtıldı.
Alınan önlemler çerçevesinde bu güne kadar Edirne Merkez ve Merkeze Bağlı Köylerde 80 bin, Bakkallara 11 bin, Fırın-Market ve Eczanelere 7 bin 500, Tır Parkına 3 bin, Vefa Grubu tarafından 2 bin 600, Huzurevlerine 1000, Resmi kurumlara 3 bin tek kullanımlık 1. 100 yıkanabilir ve diğer işyerleri ile sahada çalışan personele 25 bin olmak üzere toplam 134 bin 200 adet maske dağıtıldı.

Ayrıca; Keşan’da 53 bin, Uzunköprü’de 22 bin, Havsa’da 12 bin, Meriç’te 11 bin, Süloğlu’nda 6 bin, Lalapaşa’da 7 bin, Enez’de 11 bin ve İpsala’da 39 bin olmak üzere ilçelerimizde 161 bin genel toplamda ise 295 bin 200 maske dağıtımı yapıldı.

Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Halen Halk Eğitim Merkezleri, Meslek Liseleri ve özel firmalar tarafından 400 bin maskenin üretim süreci devam ediyor. Günlük 20 bin kapasite ile üretimi devam eden maskeler kullanıma hazır hale geldikçe ilgili kurumlar tarafından vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtımı sürecektir.” ifadelerinde bulunuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu