Gündem

Edirne’de 5 Nisan Avukatlar Günü törenle kutlandı

Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Avukatlar Günü’nü bu yıl da salgın tedbirleri nedeni ile törensiz kutladıklarını belirtti.

Bugün sadece Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra çelenklerini sunacaklarını ifade eden Pınar, “Geçmişte olduğu, gelecekte de her zaman olacağı gibi bugün de, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün huzurunda olacağız. Yönetim kurulumuz ile birlikte baromuzun çelengini her şart ve de koşulda olduğu gibi Atatürk anıtına koyacak, saygı duruşunda bulunacak ve de vakur bir şekilde Atamızın huzurundan ayrılacağız.” dedi.

Avukatların gece gündüz, yaz kış, yağmur çamur, kar fırtına dinlemeden görevlerini yerine getirdiğini vurgulayan Pınar, “Haksızlıkların, adaletsizliklerin, hukuksuzlukların karşısında, adaletin, hakkın, devletin yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Pınar tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Değerli meslektaşlarım,

Çok değerli Edirne halkı,

Öncelikle hepinizi en derin sevgi ve saygılarım ile selamlıyorum.

Olağanüstü bir yılı yaşadık, halen yaşıyoruz ve de bir süre daha yaşamaya da devam edeceğiz.

Covıd-19 salgın hastalığı halen etkilerini devam ettiriyor, annemizi, babamızı, akrabalarımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı ve de meslektaşlarımızı elimizden alıyor.

Bu salgın hastalık nedeniyle vefat edenlere Allah?tan rahmet, yakınlarına ve de ailelerine başsağlığı ve de sabır diliyorum. Geçtiğimiz yıl içinde kaybettiğimiz yargı camiası üyelerimize, meslektaşlarımıza ve de son olarak geçtiğimiz hafta vefat haberini üzüntü ile aldığımız gencecik meslektaşımız, Manisa Barosu avukatlarından Av. Muhammed Halil Yavuz?a da Allah?tan rahmet diliyorum.

Bu süreçte, ülke genelinde ve de baromuzda, tanı konduğunu öğrendiğimiz avukat arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce iyileşerek aramıza ve onurlu mesleğimizi ifaya dönmelerini diliyorum.

Salgın hastalığın başından bu yana her zaman olduğu gibi bu ülkenin vatandaşlarının sağlığı için canlarını hiçe sayarak çaba ve emek gösteren,hangi görevde ve kademede olursa olsun tüm sağlık çalışanlarımıza, güvenliğimiz ve de alınan tedbirlerin hassasiyetle uygulanması için, yine her zaman olduğu gibi fedakârca ve canlarını hiçe sayarak görev yapan polisi, jandarması, zabıtası ve diğer tüm kolluk kuvvetlerimize ve bu doğrultuda çalışan tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkürlerimi sunuyorum.

Salgın Hastalığın seyrinin bir an önce yok olma, kaybolma yönünde değişmesini, etkilerinin bir an önce ortadan kalkmasını ve ülkemiz için en az sıkıntı ile atlatılmasını da en güçlü dilek ve temennilerimle diliyorum.

Avukatlar gününü bu yıl da pandemi tedbirleri nedeni ile törensiz kutluyoruz. Geçmişte olduğu, gelecekte de her zaman olacağı gibi bugün de, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk?ün huzurunda olacağız. Yönetim kurulumuz ile birlikte baromuzun çelengini her şart ve de koşulda olduğu gibi Atatürk anıtına koyacak, saygı duruşunda bulunacak ve de vakur bir şekilde Atamızın huzurundan ayrılacağız. İnşallah önümüzdeki yıl, coşkuyla ve de törenle kutlayacağımız avukatlar günü ve de haftası olacaktır, umut ediyor, dört gözle bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu