BölgeHaberlerKeşan

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu’ndan ilk ziyaret Keşan’a

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Başkanı Sedat Tosun, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik ve bazı muhtarlar dün, Keşan İlçe Nüfus Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

Saat 14.00 sıralarında Keşan İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne gelen muhtarları, Müdür Vekili Hatice Uğurlu karşıladı.

Ziyarette ilk olarak söz alan Abdullah Kemik; “Yaklaşık 2 ay önce sayın Valimiz Ekrem Canalp’in özenle üzerinde durduğu muhtarlar federasyonunun tüm kurullarını oluşturduk. Başkanımız Sedat Tosun ilk ziyaretlerini bize gerçekleştirdi. Başkanımızla ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bugün kurumları geziyoruz. Nüfus bizim için önemlidir. Bundan ötürü de, ziyaretimize İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden başladık.” dedi.
Muhtarlar ve kurumların ayrılmaz bir bütün olduğuna vurgu yapan Kemik, Edirne Valiliği’nin federasyon için tahsis ettiği ve onarımını yaparak hizmete açtığı Muhtarlık Konağı için de Vali Canalp‘e teşekkür etti.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu Muhtarlar Konağı, 2021 yılı Eylül ayında Hükümet Caddesi’nde törenle hizmete açıldı

Daha sonra konuşan Federasyon Başkanı Tosun ise; “Muhtarlar olarak, biz bir aileyiz. Vatandaşımıza hizmet etmek amacıyla göreve geldik ve koltuk sevdamız yok.” diyerek, muhtarlık müessesesinin toplum için önemine değindi.

“Muhtarlar olarak, devletten gerekli desteği görüyor musunuz?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Tosun; “Ben daha önce bir devlet kurumunda çalıştım ve iki dönemdir muhtarlık görevini sürdürüyorum. Devletimiz her zaman muhtarının yanında ve yanında olmaya devam ediyor. Önemli olan devletin ilgili kurumuna proje getirilmeli. Projeniz hazırsa, hiçbiri geriye dönmez ve ödenek gelir. Ben görev sürem boyunca sunduğum hiçbir projem geriye dönmedi. Muhtarın işi, sadece evrak vermekten ibaret değildir. Muhtar, tabanın sesidir. Devlet ile halk arasındaki sıcak teması sağlar. Halkımız herhangi bir sorunu olduğunda gelip, muhtara bunu iletmeli. Muhtarda yaşanan sorunu çözmek için mücadele eder. Federasyonumuzda, şu anda 348 muhtarımız bulunuyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu