Haberler

Keşan’da etkili olan sağanak yağmur, semt pazarı esnafına ve vatandaşa zor anlar yaşattı

Bölgede 2 gündür etkisi devam eden yağışlı hava zaman zaman yağmurun şiddetini artırmasıyla vatandaşa da esnafa da zor anlar yaşattı.

Keşan’da Cumartesi günleri, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi içerisinde kurulan halk pazarının dışında; Salı günü Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde, Çarşamba günü Yeni Mahalle’de ve Perşembe günü de İspat Cami Mahallesi’nde kurulan semt pazarları halkın ihtiyacına cevap veriyor.
Keşan Belediyesi’nin çalışmaları sonucu Salı ve Çarşamba günleri kurulan semt pazarları, esnafın da vatandaşın da hava koşullarından etkilenmeden rahat alışveriş yapabilmeleri için geçtiğimiz aylarda sıra ile koşulları iyileştirilmiş; Salı Pazarı için kapalı alan imkanı oluşturulmuş, Çarşamba pazarının da tezgahlarının üzerleri kapatılmıştı.

Salı pazarı
Çarşamba pazarı

Bu uygulamalardan henüz nasibini alamamış olan Perşembe pazarı ise dün yağan sağanak yağmurdan olumsuz etkilendi ve kurulduğu cadde adeta göle döndü.
Yağmurun yağdığı sıralarda şemsiyesinin altına sığınan bir esnaf, sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla bu anları görüntüledi ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na seslenerek; “Görün esnafın halini, vatandaşın halini!” diye sitem etti ve çözüm istedi.

Keşan’ın en büyük pazarı olan ve çevre ilçelerden gelen esnafı da ağırlayan Cumartesi pazarı için de üzerinin kapatılması konusunda sık sık eleştirilerin gündeme geldiği ve bir an önce kapatılması gerektiği, aksi halde benzer görüntülerin yakın zamanda orada da yaşanacağı yönünde görüş bildiren bazı esnaf ve vatandaşlar, “Etmeyin, ertelemeyin. Halimizi görün, bilin. Zaten zor olan bu günleri, işimizi, aşımızı siyasetinize malzeme yaparak bizi tüketmeyin” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu