Haberler

Düğün grubu heykellerinin davulcusu yerlerde!

Geçtiğimiz ay Keşan Belediyesi tarafından hazırlatılan ve Kunduracılar Caddesi’nin İsmail Saraç Caddesi ile kesiştiği noktada bulunan iş yerlerinin hemen önündeki alana konulan “Düğün” konseptindeki heykel grubunda yer alan”Davulcu” heykeli bu sabah çevrede bulunanların bakışları arasında bir anda yere devrildi.
Saat 10:00 sıralarında heykelin yavaş yavaş yere doğru eğildiğini belirten esnaf, heykellerin zemine değil kesme taşlara sabitlenmiş olduğuna da dikkat çekti.

Keşan Belediyesi, son birkaç aydır şehrin farklı noktalarına, bulunduğu çevre ile ilgili temaları sergileyen heykeller koyuyordu.
Bu kapsamda Keşan çarşı merkezinde, kuyumcu ve konfeksiyon esnaf grubunun fazla olduğu bölgeye, Kunduracılar ve İsmail Saraç Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunan iş yerlerinin hemen önünde bulunan alana da “Düğün” temalı bir heykel grubu konuldu.

Yine geçtiğimiz aylarda zaman zaman basına da yansıyan “heykellere zarar verme” konusu bir kez daha gündeme geldi. Bu konuda vatandaşların duyarlı olmaları istenirken yeni bir olay daha yaşandı.
“Düğün” grubu heykellerinden “Davulcu” heykeli sabah saatlerinde durduğu yerde bir anda devrildi.

Davulun çubuğu ve bir parmağı yoktu!

Yakından bakıldığında elinde tuttuğu davul çubuğunun ve bir parmağının olmadığı da anlaşılan heykel, Keşan Belediyesi Beyaz Masa ekiplerine haber verilmesinin ardından kısa sürede yerine sabitlendi.
Yetkililerin vatandaşlara çağrısı da tekrarlandı: “Bunlar kamu malı, hepimizin malı. Zarar vermeyelim”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu