Haberler

Düğün genelgesini duyar duymaz, tarihi öne almaya çalıştılar

İç İşleri Bakanlığı tarafından 4 Eylül itibariyle düğünlerin yasaklanması sebebiyle düğün sahipleri tarihlerini öne alıp 3 Eylül’de cemiyetlerini yaptı. Düğün salonları bir anda dolarken, Keşan açık hava düğün salonuna dönüştü.

İç İşleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği düğün genelgesi ile korona virüs tedbirleri kapsamında sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere müsade edilmeyeceğini duyurmuş, genelgeye göre düğün ve nikahların en fazla 1 saat içinde tamamlanması istenmişti.
Durum bölge olunca, başta hafta sonu olmak üzere; daha ileriki tarihlerde düğünleri olan vatandaşlar çareyi düğün tarihlerini öne almakta buldu.

Geçerlilik süresi henüz belirtilmeyen genelgenin bugün itibarı ile yürürlüğe girecek olması sebebiyle cemiyetlerin düzenlenemeyeceğini öğrenen düğün sahipleri, dün panikle düğün salonlarını ve organizasyon şirketlerini aradı ve düğünlerini 3 Eylül Perşembe akşamına çekti ve bu sebeple Keşan’da bir anda düğün telaşı oluştu.
Cemiyetlerini öne alarak düğün salonlarının açık hava mekanlarında düğünlerini yapan vatandaşların yanında, salonlarda yer bulmakta bir kaç dakika geç kaldığı için sokakta yapmak zorunda kalan vatandaşlar, yasaklar başlamadan önce düğünlerini gerçekleştirme telaşına düştüler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu