Gündem

Dinmeyen hasret! Keşan, Ata’sını özlem ve minnetle andı…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yılında, ölüm anı 09.05’te Keşan’ın her yerinde hayat durdu. Sirenler çaldı, bayraklar yarıya indirildi. 

Keşan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.


Törene Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özay, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık, Tugay Komutanlığı ve Keşan Belediye Başkanlığı çelenklerinin, Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan tören, diğer çelenklerin sunumu ile devam etti.


Saatler 09.05’i gösterdiğinde Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Hayatın durduğu Keşan’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hasret ve minnetle anıldı.

Törene katılanların yanı sıra, işlerine gidenler ve günlük işlerini koşturanlar her şeyi bırakıp saygı duruşunda bulundu.


Daha sonra okunan İstiklal Marşı ile bayraklar yarıya inerken, Cumhuriyet Meydanı’ndaki sona erdi ve program Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda devam etti.

Rasim Ergene Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Programda, günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmaların ardından, ‘10 Kasım’ konulu oratoryonun sunulmasıyla devam etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu