Haberler

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda, siyasetten ekonomiye gündemi değerlendirdi ve önemli tespitlerde bulundu

Teşkilatlanma çalışmalarına tüm hızıyla devam eden DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, genel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyasi yelpazelerin yeniden tanımlandığı klasik sağ-sol, muhafazakar-seküler, milliyetçi-liberal gibi kalıpları aşan yeni nesil bir dil geliştirdiklerini belirten Arda, “Her ne kadar bazı zorluklarla karşılaşsak da sabırla ve azimle yolumuza devam edeceğiz çünkü buna mecburuz, ülkemizin buna ihtiyacı var” dedi.

“Karar alma mercii de tek kişi ile sınırlandırıldığında yönetim sorunu meydana geliyor”

Arda, Türkiye’nin yönetiminde bazı sorunların ortaya çıktığını ve Türkiye ölçeğinde bir ülkenin dar kadrolarla idare edilmesinin zor olduğunu öne sürerek, şunları söyledi;
“Rasyonalite bir kere kaybolduğunda, bir kere bilim ve akıl çerçevesinin dışına çıkıldığında artık orası bilinmeyen bir alan haline geliyor. Karar alma mercii de tek kişi ile sınırlandırıldığında Türkiye için bir yönetim sorunu meydana geliyor. Ehliyet ve liyakat aranmayan bir yönetim tarzı ile ileri gitmek mümkün değil. Böyle kişilerden dar bir kadro oluşturuluyor. Bu kadar büyük bir ülkenin bu şekilde dar bir kadro ile yönetilmesi çok zor.”

“Ülkenin geleceğini DEVA Partisi’nde gören herkese kapımız açık”

Türk halkının mevcut siyasi partilerden umudunu önemli ölçüde kestiğini kaydeden Kerem Arda, DEVA Partisi’nin geniş kapsamlı ve güvenilir araştırmalar yaptırdığını bu araştırmaların sonuçlarını analiz ettiklerini vurgulayarak şöyle dedi;
“DEVA Partisi olarak, bizim aradığımız kriterler belli. İyi insan olsun, bir de işinde iyi olsun. Bu bir gönül işi. Birlikte çalışacağımız insanların memleket derdi olması lazım. Diğer siyasi partilerin mensubu olup da bu ülkenin geleceğini DEVA Partisi’nde gören herkese kapımız açık. Eski siyasi hastalıklara kapılmak istemiyoruz. Çok geniş, kaliteli araştırmalar yaptırıyoruz. Yapılan araştırmaların analizlerini yapıyoruz.
Ve şunu görüyoruz: toplum mevcut siyasi partilerden umudunu önemli ölçüde kesmiş.
Türkiye’nine en büyük partisi kararsızlar partisinin oranı yüzde 36-37’lerde çıkıyor. Mevcut siyasi sistemi topyekün reddeden, büyük bir kitle var Türkiye’de. Özellikle gençlerde.
Yani mevcut siyasetten hiçbir şey görmek istemiyorlar, yepyeni şeyler görmek istiyorlar.”

“Ekonomi yönetimine düşen; tedbirini almak, gereğini yapmaktır.”

Türkiye’nin ekonomisi ile ilgili de açıklamalar yapan Kerem Arda, finansal bünyesi zaten salgın öncesi de zayıflamış olan ekonominin
Merkez Bankası’nın rezervlerinin önemli ölçüde erimesi ile daha da kötüleştiğini, buna ilave olarak Merkez Bankası’nın kredibilitesinin de önemli ölçüde azaldığını belirtti.
Arda, “Ekonomik durgunluk, aktivitenin durması, kendi iç harcamamızın azalması.. Hepsi ile yeniden karşılaşabiliriz. Türk lirasının her gün daha da değersizleştiği bu ortamda ekonomi yönetimine düşen tedbirini almak, gereğini yapmaktır. Aksi takdirde çok büyük işsizlik rakamları ile karşılaşacağız.
Ülkemizi bu ekonomik sarmaldan çıkarabilecek kadrolar Genel Başkanımız Ali Babacan
ın da altını çizdiği gibi DEVA Partisi’nde mevcut, bugün sadece ehliyetli bir ekonomi yönetiminin varlığı bile Türkiyeye nefes aldırır.” dedi.

…………………………………………………

Bu haber de ilginizi çekebilir

DEVAda, kadın ve gençlik kolları olmayacak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu