HaberlerSiyaset

DEVA Partisi İl Başkanı Arda: “Esnafın derdi çok büyük!”

Edirne genelinde esnaf ziyaretlerini sürdüren DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Arda; “Kovid-19 tedbirleri kapsamında sadece paket servis hizmeti veren lokanta, restaurant ve kafeler iflasın eşiğinde. Mart ayından bu yana çok ciddi gelir kayıpları yaşayan binlerce esnaf, kredilerle ayakta durmaya çalışıyor ancak çekilen kredilerin vade günü geldi çattı. Küçük esnafın ne cebinde parası kaldı ne de yeniden kredi alacak bir güvencesi. Esnaflar maliyeti karşılamakta zorlandıklarını, dükkânlarını kapatmakla karşı karşıya olduklarını ve sürecin daha da kötüleşeceğini düşündüklerini söylüyorlar.” dedi.

Demokrasilerde siyasetin rekabet zemininde yapıldığına, rekabetin taraflarının ise siyasi partiler olduğuna vurgu yapan DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, “İster siyaset, ister ticaret, isterse rekabetin esas ve meşru olduğu bütün alanlarda, rekabetle beraber mutlaka bulunması gereken bir şey daha vardır ki, o da ‘nezâket‘tir.     
Nezâketin davranışlara yansıyan tarafına ise zerafet denir. Bizim geleneksel sistemimizde insan ilişkileri bakımından ‘2 Z’ çok önemlidir.

Biz de her sabah ziyaretlerle başladığımız güne, siyasi çalışmalarımızla ve görüşmelerimizle devam ediyoruz.
40 milyon insanın borcu varsa, o ülkede hiçbir şey iyi gitmiyor demektir. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Yeni düzenlemelerde de esnafın derdine derman olacak hiçbir şey yok.”
şeklinde konuştu.

DEVA Partisi’nin esnafın içinde bulunduğu maddi sıkıntıları, sorunları bildiğini kaydeden Arda, “Esnafımızın derdi bizim de derdimizdir. Ama herkesin içi rahat olsun. Sorunlarınızın çözümü için projelerimiz hazır. Ziyaretlerimizde görüştüğümüz vatandaşlarımız, Genel Başkanımız Ali Babacan‘ın onları bu dar boğazdan çıkaracağına inandığını ve Sayın Babacan‘a güvendiğini ifade ediyor.
Biz de esnafın dertlerini hem raporlayıp Sayın Babacan‘a hem de basın yoluyla kamuoyuna iletiyoruz.”
dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu