HaberlerKeşanSektörelUlaşım

“Çok şikayet alıyoruz” diyen Demirkan yetkililere seslendi: “Bizi bu dertten kurtarın!”

İzzetiye Mahallesi’nden General Fevzi Mengüç Kışlası’na giden yolun bozuk olmasından dolayı çok şikâyet aldıklarını belirten Mahmur Demirkan, yetkililere seslenerek gerekenin yapılmasını talep etti.

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan, İzzetiye Mahallesi’nden General Fevzi Mengüç Kışlası’na giden yolun durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Askeri kışlaya giden ve genellikle taksi ile servis araçlarının kullandığı yolun bozuk olduğunun altını çizen Demirkan: “Yolu kullanan bir taksici arkadaşımız bizi arayarak yolun bozuk olmasından dolayı aracının zarar gördüğü için 20 ila 25 bin lira civarında amortisör masrafı ödeyeceğini belirtti. Gerekli mercilerin bizi bu dertten kurtarmalarını istiyoruz. Sonuçta oraya servis veya taksiler haricinde kışladaki askeri personelde şahsi araçlarıyla git gel yapıyor.” dedi.

Taşımacı sektöründeki araçların gün boyu kullandığı yollardan biri olduğunu belirten Mahmut Demirkan, şöyle konuştu: “Askeri kışlaya giden yol o kadar bozuk ki birinci viteste bile gitsen amortisörler zarar görüyor. Geçen hafta içinde General Fevzi Mengüç Kışlasında görev yapan rütbeli bir kardeşimizin bize telefon ederek, aradığı taksicinin kendisine o bozuk yola giremeyeceğini söylediğini bana iletti. Bu hem bizim için hem de taşımacı sektörü için üzücü bir olay.  Kötü olan bu yolun biran önce gündeme taşınması lazım. Bizler yetkililerden yolun yapılmasını veya en azından bir onarım çalışması gerçekleştirilmesini talep ediyoruz.  Bu konuda çok şikâyetler var. “Hem kışlaya giden askeri personel hem de taşıması sektöründeki arkadaşlarımız yolun bozuk olmasından dolayı büyük sıkıntılar yaşamakta.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu