Gündem

CHP’li Şevik’ten AK Partili Üğdül’e cevap: “Belediye seçimlerini kazanmadan önce neredeydiniz?”

Geçtiğimiz gün, AK Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül, Cumhuriyet Halk Partisi Keşan Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik’i 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılmadığı için eleştirmiş, “Şiyasi görüşünüz zaferi de mi kabul etmiyor?” demişti. Üğdül’ün hedefine koyduğu Şevik, sağlık sorunları sebebiyle kutlamalara katılamadığını belirtirken, yazılı açıklamasında mevkidaşına “Bizlere Ders vermeye çalışan AKP Gençlik Kolları, belediye seçimlerini kazanmadan önce neredeydiler bunu düşünmeleri gerekmiyor mudur?” sorusunu yöneltti.

“Gerçeği yansıtmayan açıklamaları kendisi için bizi üzmüştür”

Açıklamasına “AKP’li “Atanmış” gençlik kolları başkanının talihsiz açıklamalarına cevaben;” diyerek başlayan Emre Şevik, şu ifadeleri kullandı: “Uzun bir süre boş kalan ve başkan aranan AKP gençlik kolları koltuğuna atama ile yerleşen sayın mevkidaşımın kendisidir. Kendisinin bu derece ağır benzetme ve eleştiriden uzak, hiç bir şekilde gerçeği yansıtmayan açıklamaları kendisi için bizi üzmüştür. Gelelim bugüne kadar hiç bir resmi törene katılmamazlık yapmadığım ve sağlık sorunlarım nedeniyle katılamadığım ve başkan yardımcılarımın katılım sağladığı 30 Ağustos Zafer Bayramımızın çelenk ve diğer etkinliklerine katılamama sebebime. Damağımda ileri derecede diş apsesi oluştuğundan yaklaşık bir kaç gündür ağır bir şekilde tedavi görmekteyim. Yüksek mg’lık ilaçlar ve iğneler kullanmaktayım ayrıca İlçe Başkanımız ve aynı zamanda diş hekimim Sayın Recep Pekcan tarafından da tedavime devam edilmektedir.”

“Belediye seçimlerini kazanmadan önce neredeydiler?”

“Benim de birkaç sorum olacak. Şahsım tüm gençlerimizin katıldığı kongremizde 2 defa üst üste seçilerek göreve gelmiştir, Mevkiidaşım bir kişinin işaret göstermesi ile mi göreve gelmiş veya kongre yapılmış mıdır? Neden uzun bir süre AKP gençlik kollarında başkan atanamamış veya kongre yapılamamıştır?
Bizlere Ders vermeye çalışan Akp Gençlik Kolları belediye seçimlerini kazanmadan önce neredeydiler bunu düşünmeleri gerekmiyor mudur? Kamuoyunu bu şekilde mesnetsiz iddialarla meşgul eden mevkidaşım ve şahsım adına özür diliyor tekrar halkımızın ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutluyorum.
Ne Mutlu TÜRKÜM DİYENE”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu