Genel

CHP’li kadınlar, dayanışma kahvaltısında bir araya geldi: “Siyasetten kadın elimizi çekemeyiz”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan Kadın Kolları tarafından dün, “Dayanışma Kahvaltısı” düzenlendi. Kahvaltıya; CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi ve Edirne Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır ve partili kadınlar katıldı.

Kahvaltının açılış konuşması Nermin Arhatır tarafından gerçekleştirildi.

“Siyasete hem nezaketi hem demokrasiyi hem de direnişi biz katabiliriz”

“Katılanlara hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başlayan Arhatır, şunları söyledi: “Pandemi dolayısıyla gerçekleştirmek istediğimiz etkinlikleri maalesef uzun bir süredir hayata geçiremiyoruz. Dayanışma kahvaltımız bizi bir kez daha bir araya getirdiği için mutluyuz. Değerli yol arkadaşlarım; birçok konuda ülkemizde yaşanan olumsuzluklardan dolayı kaygılarımız var. Demokrasi açısından kaygılarımız var, özgürlükler açısından kaygılarımız var, eğitim sağlık kadın erkek eşitliği açısından, kadınlarımız koruyamamaktan, çocuklarımızı koruyamamaktan kaygılarımız var. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partimizde, kadına seçme ve seçilme hakkı veren Atamızın partisinde kenetlenmeliyiz. Yapacak çok işimiz var. Siyasetten kadın elimizi çekemeyiz. Partimiz kadınlarımızın özgürce siyaset yapabileceği bir yerdir. Siyasete hem nezaketi hem demokrasiyi hem de direnişi biz katabiliriz. O açıdan kadınların görevi çok önemlidir. Bu ülkede demokrasi kökleşecekse, demokrasi güçlenecekse, insan onuruna saygı duyulacaksa bunun yolu kadın hareketinden geçecektir. Türkiye’de kadın olmak, demokrasi ve özgürlük mücadelesi vermek zorlu bir yoldur. Ama birlik olursak, başaramayacağımız şey yoktur. Biz köklü bir ağacız, köklerimizde; milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik var. Zengin bir tarihsel birikimimiz var. İnanırsak, çalışırsak, birbirimize güvenirsek ülkemizi çocuklarımızın daha mutlu yaşayacağı bir yer haline getirebiliriz. Geldiğiniz, ailemize güç kattığınız için sağ olun, var olun arkadaşlar.”

Nermin Arhatır’ın ardından Çiğdem Gegeoğlu söz aldı.

“Kadına yönelik şiddet ve istismar devam ediyor”

Gegeoğlu konuşmasında şunlara yer verdi: “Genel Merkezimizin yaşamak projesi var. Ülkemizde kadına yönelik şiddet ve istismar devam ediyor. Daha dün, genç bir kardeşimiz kadın olduğu için öldürüldü. O yüzden 444 82 85 nolu telefondan her türlü hukuki sorunda ve psikolojik destek verilmektedir. Sorunun üstesinden birlikte olursak geliriz.”

“Hepimiz kol kola girerek, yapacağımız iş, iktidardan kurtulmaktır.”

Recep Pekcan ise, konuşmasında şunlara yer verdi: “Toplantılarımızda aile kavramını dile getiriyoruz. Önümüzdeki süreçte yaşanacak seçim, benim hayatım boyunca en önemli seçimdir. Burada aile kavramı ön plana çıkıyor. Hepimiz kol kola girerek, yapacağımız iş, iktidardan kurtulmaktır.”

Konuşmaların ardından kahvaltıya geçildi. Kahvaltının ardından program sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu