SON DAKİKA

CHP’de Keşan için ön seçim kararı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), belediye başkanı aday belirleme sürecinde, 6 aday adayı olan Keşan için “örgüt denetiminde ön seçim” kararı aldı.
16 Aralık 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilen basın açıklamasında, Keşan belediye başkan aday adayları Ender Mağden, Mehmet Özcan, Feridun Tümer, Mustafa Bezbaş, Orhan Çakır ve Şenol Yalı ile kameraların karşısına geçen ve birliktelik mesajı veren CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, “Bizim talebimiz ön seçim. Biz kendimizi, adaylarımızı örgüte emanet etmek istiyoruz.” demişti.
Sosyal medya hesabından ön seçimi duyuran Çakır, “Seçilmeden önce vermiş olduğumuz sözü tutmanın gururu içerisindeyim. Belediye başkan adayımızı Cumhuriyet Halk Partisinin kıymetli üyeleri belirleyecek; kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak, kazanan Keşan olacak. Bu mücadelede payı olan ve beni yalnız bırakmayan bütün yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Yine hep birlikte başaracağız!” ifadelerini kullandı.

Aday adaylarının, örgütlerin ve üyelerin sesine kulak veren, aynı zamanda pek çok seçim bölgesinde ön seçim yapacağını da duyuran Genel Merkez, Keşan için de kararını örgüt denetiminde ön seçimden yana verdi. Genel Merkezin öne seçim yapılacağını açıkladığı 35 bölge arasında, Keşan da yerini aldı.
Keşan’da 11 mahallenin CHP’li üyelerinin oy kullanacağı ön seçim tarihi henüz açıklanmazken, 6 aday adayının gireceği seçimde üyeler 1 isim için oy kullanabilecek.

Belediye başkanlığı için en son 2004’te ön seçime gidilmişti

Keşan’da toplam üye sayısı 3 bini bulan CHP’de, bundan önce en son 2004 yılında belediye başkanı adayını belirlemek için ön seçime gidilmişti.
Erdoğan Gümülcineli, Bilal Ergeç, Mehmet Özcan, Mustafa Akın ve Recep Pekcan‘ın aday adayı olduğu ön seçimde Özcan, o tarihte yaklaşık 500 üyesi olan CHP’de, 220 civarında oy alarak birinci çıkmış ve seçimde Keşan halkının da yaklaşık %45 oyunu alarak belediye başkanlığına seçilen isim olmuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu