Haberler

CHP’de, Keşan delege seçimleri devam ediyor

CHP Keşan’da köy delegelerinin belirlenmesinin ardından mahalle delegelerinin seçimlerine başladı. Delege seçimleri 24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.

CHP Keşan İlçe Örgütü?nün 318 delege belirlenmesi için köylerde belirlenen 101 köy delegesinin ardından Büyük Cami Mahallesi delegelerinin seçimleriyle mahalle ve belde seçimlerine başlandı. Keşan İlçe Başkanlığı binasında kurulan sandıkta bugün 15.00’te başlayan oy verme işlemi 24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek.
Seçimler ile ilgili konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, “Geçen hafta içerisinde köyleri tek tek gezdik ve şu an itibariyle 101 delegemizi belirlemiş bulunmaktayız. Bu hafta da her akşam nüfusuna göre bir ya da iki mahalle olmak üzere her akşam mahalle delege seçimlerimiz var. Pazar günü itibarı ile de mahalle, köy ve beldelerimiz de 318 delegemizi belirlemiş olacağız” diyerek sürecin başladığını belirtti.


Seçimlerin ardından kongre sürecinin başlayacağını kaydeden Yıldız, şunları söyledi: “Tam tarihi belli değil, Aralık-Ocak Ayları içerisinde ilçe kongremizi yapacağız. Şubat’ta il kongremiz, Nisan?da kurultayımız olacak şekilde sürecimiz başlamış bulunuyor”.
Katılımdan dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getiren Yıldız “Bir demokrasi şölenini yaşıyoruz. Tatlı bir yarış var o yarışa şahit oluyoruz. Güzel bir heyecan oluyor. Tüm üye ve delegelerimize hayırlı olsun diyorum” dedi.Seçimlerde oy vermeye gelen üyeler ise sandığa yoğun ilgi gösterdi. Oy veren üyeler birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu