Gündem

CHP kuruluşunun 98’inci yıl dönümünü kutluyor.. Pekcan: “CHP’li olmaktan onur duyuyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı tarafından CHP’nin 98. kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda program düzenlendi.


Programa; CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Çamlıca eski Belediye Başkanı Halil Büyükyatıkçı, CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik, CHP İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma İlçe Başkanı Recep Pekcan tarafından yapıldı.

Pekcan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Günlerden 9 Eylül ve güzel İzmir’imiz düşman işgalinden kurtuldu. Tam 1 yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde Ulu Önderin bize emaneti olan partimiz kuruldu. Demokrasi ve insan hakları, insan hak ve özgürlükleri, adaletin savunucusu, dış güçlere boyun eğmeyen, Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının yılmaz savunucusu olan partimiz bugün 98 yaşında. Bizlere düşen hep yaptığımız gibi bu yolda, Ulu Önderimizin gösterdiği hedefe CHP’ye emek veren partililerimiz, gönül verenler ve halkımızla birlikte kendimizi, evdeki ailemizi, yarın ne olacağımızı düşünmeden hep birlikte yürümektir. Başta Atatürk olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek ve gönül verenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Sosyal demokrasinin evrensel ilkesini benimsemiş olan Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmaktan onur duyuyoruz. Partimizin 98’inci kuruluş yıl dönümünü kutlarız.”
İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın konuşmasının ardından program sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu