GündemSiyaset

CHP Keşan İlçe Örgütü, İmamoğlu’na destek için İstanbul’da

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyasi yasak kararının ardından CHP Keşan İlçe Örgütü, destek buluşmasına katılmak üzere İstanbul’a gitti. Yolculuktan önce açıklama yapan İlçe Başkanı Recep Pekcan, “Örgüt artık teyakkuz halinde. Bundan sonra seçim olup biz sandıktan çıkana kadar durmayacağız” dedi.

Geçtiğimiz gün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmış ve İmamoğlu hakkında siyasi yasak kararı verilmişti. Kamuoyunda geniş yankı uyandıran bu gelişme sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyasi yasak kararının ardından bugün de saat 16.00’da Saraçhane’de toplanma kararı alındı.

“Durmadan ve yorulmadan devam edeceğiz”

Ceza sonrası toplantı kararı alan altılı masa liderlerinin yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcisinin de katılacağı buluşmaya katılmak üzere CHP Keşan İlçe Örgütü yola çıktı. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan CHP’liler, otobüste yerlerini alarak İstanbul’a gitti.
Keşan CHP’nin İstanbul buluşmasına katılımı ve son durum hakkında değerlendirme yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, “Dün Ekrem Başkanımız ile ilgili alınan kararla bugün hep beraber İstanbul, Saraçhane’de olacağız. Konuyla ilgili çok şey konuşuldu, konuşulacak da çok şey var, hukuk ve hukuka müdahale ile ilgili. Ama net olan bir şey var ki, biz durmadan ve yorulmadan devam edeceğiz. Biz çok büyük bir aileyiz. Hepimiz, birimizin bir kılına zarar dahi gelse oradayız. Örgüt artık teyakkuz halinde. Bundan sonra seçim olup biz sandıktan çıkana kadar. Tek adam düzeni değişene kadar da durmayacağız. Yolumuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu