HaberlerKeşanSiyasetTurizm

CHP Keşan İlçe Örgütü, Erikli’de esnafı dinledi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Belediye Meclisi üyelerinin de katılımıyla Erikli’de normalleşme dönemi ile birlikte kepenk açan esnafa “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Ziyaretler sırasında dükkanlarını açan esnafın halini soran ve dertlerini dinleyen Pekcan; “Pandemi nedeniyle zor durumda olan esnafımızın sorunlarını ve taleplerini dinledik, fikir alışverişinde bulunduk. Cumhuriyet Halk Partisi’nin esnafa yönelik yürüttüğü çalışmalarla ilgili esnafımızı bilgilendirdik. Esnafımızın yaşadığı bu zor sürecin üstüne bir de Keşan Belediye Başkanı Sayın Helvacıoğlu’nun Erikli ve Yayla’ya yeni büfe yerleri oluşturmasından esnafımızın son derece rahatsız olduğunu gördük. Keşan Belediye Meclisi Toplantısı’nda büfe yerleri ile ilgili madde Millet İttifakı’nın oyları ile reddedilmişti. Ancak Encümen toplantısında Cumhuriyet Halk Partili encümen üyelerimizin muhalefetine rağmen söz konusu büfelerin 3 yıllık kiralaması kabul edilmiştir.” dedi.

Erikli’nin girişinde göl kıyısında ekmeğini kazanmak için günlük çalışan vatandaşlarımızın yaşadığı yerleri ziyaret eden Pekcan; vatandaşlarımızın yaşadığı yerde elektrik su ve tuvalet olmadığını belirtti.
Pekcan, Keşan Belediyesi’nin 3 Haziran 2021 Perşembe günü gerçekleştirilen Haziran ayı olağan toplantısında CHP grubunun verdiği önergeyi işaret ederek; “Son belediye meclis toplantısında verdiğimiz önerge ile belediyenin kendi gösterdiği ve etrafını çevirdiği bu yerde eksiklerin acilen giderilmesi, insani yaşam koşullarının oluşturulmasını istediğimizi ve bu önergenin meclisten geçtiğini belirtmek isterim. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Örgütü olarak orada yaşayan vatandaşlarımızın talebi üzerine bu ziyareti gerçekleştirdik ve konunun takipçisi olacağımızı söyledik. Esnafımızın da emekçilerimizin de her zaman yanında olacağız.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu