Genel

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na “Sınır Namustur” pankartı asıldı

Geçtiğimiz gün, İstanbul’un farklı noktalarına ‘Ülkemde mülteci istemiyorum’ ve ‘Hudut namustur’ pankartları asan ve ‘Öfkeli Genç Türkler’ imzası kullanan gruptan altı kişi, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

CHP Genel Merkezi, parti binasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da fotoğrafının yer aldığı “Sınır namustur” pankartı asılmasının ardından, bütün il ve ilçe binalarına aynı pankartın asılması talimatını verdi. CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla bütün il ve ilçe örgütlerine gönderilen yazıda, tüm binalara görünür şekilde üzerinde “Sınır namustur” yazan pankartlar asılması, ayrıca bilboardların aynı pankart için kullanılması istendi. Bu çağrı üzerine, bugün Keşan ilçe Başkanlığı’na da “Sınır namustur” pankartı asıldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Düzensiz göçe karşı olan ‘hudut namustur’ pankartını asan üniversiteli öğrenciler gözaltına alındı Önce Suriyeliler sonra Afganlar sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak geçiyor. Göçmenlerin sınırları delik deşik etmesine tepki olarak bunu asan gençlerimizin arkasındayız. Yalnız değiller.
Hep birlikte ve gür bir sesle Keşan İlçe Başkanlığımızdan sesleniyoruz; SINIR NAMUSTUR”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu