Siyaset

CHP Edirne’de de adayını ön seçimle belirleyecek

CHP’nin Edirne’de ilçe belediye başkan adaylarını belirlemesinin ardından gözler merkez ilçeye çevrilmiş ve 10 başkan aday adayından, CHP Edirne Belediye Başkan Adayı olarak seçime hangi isimle gidileceği merak edilir olmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayının ismi, dün yapılan MYK ve Parti Meclisi toplantılarından da çıkmadı.
Dünkü toplantılar devam ederken, Edirne Belediye Başkanı ve aday adayı olan Recep Gürkan‘ın sosyal medyadan yaptığı açıklama kafaları karıştırmıştı.
Gürkan, Genel Başkan Özgür Özel ile görüştüğünü ve Edirne için ön seçimin uygun olacağı kararının verildiğini öğrendiğini ifade etmişti.

Bu gelişmelerin ardından CHP Edirne İl Başkanlığından yapılan bir açıklama ile Edirne’de belediye başkan adayının ön seçimle belirleneceği duyuruldu.
Ön seçimin önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

Recep Gürkan “yokum” demişti

Mevcut Belediye Başkanı Recep Gürkan, 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimleri için “bir dönem daha” diyerek aday adayı olmuş ancak dün sosyal medyadan yaptığı açıklama ile ön seçime katılmayacağını duyurmuştu.

Gürkan‘ın girmediği önseçimde belediye başkan adaylığı için yarışacak 9 isim şöyle:

Eczacı Şükrü Ciravoğlu, İş insanı Ergun Türkyılmaz, İş insanı Serkan Liznak, Avukat Filiz Gencan Akın, Emekli Öğretmen Bülent Bacıoğlu, Diş Hekimi Ayhan Murat Dursunoğlu, İş insanı Recep Zıpkınkurt, İş insanı Seyfi Alp Üzmen ve CHP eski İlçe Başkanı Avukat Harika Taybıllı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu