Haberler

Çevreyi kirletene idari para cezası uygulanacak!

Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, doğanın korunması ve temiz bir ortamda yaşanması için başlattıkları mücadele kapsamında belediye, jandarma ve emniyet ekiplerinin rutin kontrollere başladığını belirtti.

Çevreyi kirletenlerin cezasız kalmayacağını aktaran Güngör, döküm alanlarının dışındaki yerlere hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları ve çöp döken şahıs ve tüzel kişiler hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 41. maddesine istinaden idari para cezası ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunu kapsamında yasal işlemler uygulanacağını kaydetti.

Ekrem Güngör, “Mesire alanları, orman alanları, dere yatağı, kaldırımlar, yol kenarı gibi boş alanlara döküm yapanları, çöp atanları ve mesire alanlarına zarar verenleri görmeleri halinde döküm yapan aracın bilgilerini vatandaşlarımız gerekli yerlere ihbarlarda bulunsun. Çevreye zarar veren kişi veya tüzel kişilikler hakkında cezai işlem uygulanacak olup, amacımız daha temiz bir çevre, daha temiz bir Meriç. Bu anlamda duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu