Haberler

Canalp ve Aksal yangın çıkan ormanlık alanda incelemelerde bulundu

Bugün öğlen saatlerinde Keşan’a bağlı Yeşilköy yakınlarında bulunan ormanlık alandaki yangını ve çalışmaları incelemek üzere yangının çıktığı alana gelen Edirne Valisi Ekrem Canalp ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, incelemelerde bulundu.

Yangınla ilgili açıklamalarda bulunun Canalp, iki yerde yangının devam “Yangın söndürme çalışmaları şu anda devam ediyor, iş marinalarıyla yangın çevrelenmeye çalışılıyor. Ancak rüzgarın yön değiştirmesi müdahaleleri zorlaştırıyor ve yeni ilerlemelere sebebiyet veriyor, aynı zamanda kozalakların da sıçraması neticesinde yeni odaklarda tekrar yangın çıkıyor. Helikopterlerimiz de yangına müdahalelere devam ediyor. Bölge müdürümüz ve Orman Genel Müdürümüz de olay mahalinde, bütün ekiplerimizle iş makinası ve insan gücümüzde yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Helikopterler ile yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirten Aksal, “İnşallah hava kararmadan kontrol altına alınır. Tüm ekiplerimizle çalışıyoruz, Orman Genel Müdürümüz burada, sayın bakanımız çalışmalara devam ediyor. Rüzgarın olması işimizi zorlaştıyor. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor biz de buradayız takip ediyoruz.” dedi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu