Haberler

Çamlıca Hıdrellez Bahar Bayramı 5 Mayıs’ta

Çamlıca Hıdrellez Bahar Bayramı 5 Mayıs’ta yapılacak.

Baharın gelişini müjdeleyen, Hıdırellez Bahar Bayramı 5 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te Çamlıca Trak Vadisi (Hocalıdere) mevkiinde yapılacak.
Hıdırellez Bahar Bayramı için Keşan Çamlıca Köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkçı ve Keşan Çamlıca Muhtarlığı Proje Koordinatörü Tahir Demirel, açıklamalarında bu yıl köy kadınlarından oluşan koronun tef çalarak eski yöresel türküler söyleyeceğini, maniler okunacağını ve gençlerim giydikleri çiçekli elbiseleriyle kurulan salıncaklarda sallanarak geleneği yaşatılacağını belirttiler.
Çamlıca Hıdrellez Bahar Bayramı 5 Mayıs'ta
Hızır ve İlyas peygamberlerin yeryüzünde buluştuğu günü de simgeleyen, Hızır ve İlyas sözcüklerinin birleşmesiyle halk dilinde Hıdrellez olarak anılmaya başlayan doğanın canlanmasının sevinçle karşılandığı gün olan Hıdrellez, ibadetlerden, temizliğe, yardımlaşmalardan, diğer hazırlıklara, adeta bir bayrama hazırlanır gibi hazırlanılan Hıdrellez, asırlardır büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı