GündemKeşanSektörel

Çakır’dan pazaryeri için “uzlaşı” çağrısı: “Bizleri çok mağdur ettiniz, lütfen çözüm üretin!”

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanvekili Mustafa Çakır, Keşan Belediye Meclisi’nin 2 Kasım 2023 Perşembe günü gerçekleştirilen oturumunda yaşanan pazaryeri tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Buradan tüm Siyasilere sesleniyorum! Şunu anladık ki, sizler yaklaşan seçimi bekliyorsunuz! Amacınız esnafın üzerinden siyaset yapmaksa, böyle düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.” dedi.

Meclis toplantısına, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından odayı temsilen dinleyici olarak davet edildiğini ve Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman ile birlikte katıldığını belirten Çakır, toplantının ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Maalesef karşılıklı tartışmalar yine yaşandı. Yaklaşık 4.5 yıldır bu filmi hep seyrettik. ‘Ben yapacağım’ diyenler, yapamadı. ‘Beni engellediler’ dedi. Karşı taraf ‘Seni engelleyenler mi var, yap’ dedi.
Bizim hayalimiz, inşallah bu meclis oturumundan sevinçli haber çıkacak diye düşündük, yine olmadı. Karşılıklı tartışmalar bizim umutlarımızı aldı götürdü. Bizi ilgilendiren gıda bölümüdür ama manifaturacıların da sorun yaşamasını istemiyoruz. Esnaflar olarak birlik beraberlik içinde olmalıyız ki; et tırnaktan ayrılmaz.
Buradan tüm Siyasilere sesleniyorum! Şunu anladık ki; sizler yaklaşan seçimi bekliyorsunuz! Amacınız esnafın üzerinden siyaset yapmaksa, böyle düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Esnaflar, seçimden seçime hatırlanacak bir topluluk değildir
. Pazar yerine yağan yağmur sularına sizler de kapılır gidersiniz.”

“Trakya’mızın en büyük pazarında bunları bize yaşatmaya kimin hakkı var?”

Siyasilere “uzlaşı” öneren ve “Bizleri çok mağdur ettiniz, lütfen çözüm üretin!” diyen Çakır, pazar yerinin üzerinin bir an önce kapatılması gerektiğine vurgu yaparak, “Biz gıda olarak haftanın iki günü diğer esnaf odamızla paylaşmaya hazırız. Yeter ki yağmur suyuyla esnafın göz yaşı birleşmesin, kar taneleri esnafın saçını daha da beyazlaştırmasın. Buzlar ve donlar esnafımızın sağlığını ve malını bozmasın. Yaz sıcağı kavurmasın, zaten ekonominin sıcaklığı yetiyor esnafımıza.
Burada değerli halkımız da mağduriyet yaşıyor. Trakya’mızın en büyük pazarında kimin hakkı var bunları bizlere yaşatmaya? Zincir marketler böyle havaları sever. Halkımızı ve malımızı kaybetmeyelim.
Elinizi vicdanınıza koyun, bizleri fazla mağdur etmeyin, aklın yolu birdir, esnafın yanında olun. Çünkü esnaf bugün giderini karşılamıyor, gelir yok.
Yağan yağmurda şemsiye altında olanlara sesleniyoruz, bizlerle birlikte ıslanın, o günü birlikte yaşayalım, esnafın önce malını nasıl koruduğunu ve çaresizliğine şahit olacaksınız.
Bizler önümüze pazar yeri ile ilgili gelen her projeye uyumluyuz, yeter ki bir ucundan hep beraber tutalım. Yaşadığımız bu mağduriyetlerin değerlendirmesini değerli halkımızın takdirine bırakıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu