Siyaset

Çakır’dan Kılınç’a canlı yayın daveti: “Kimin acemi kimin usta olduğuna kamuoyu karar versin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, eleştirilerine yanıt veren AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın kendisine ‘acemi’ imasına karşılık canlı yayında genel ve yerel siyaseti tartışma teklifinde bulundu.
Çakır, “Hadi gel seninle hem yerel hem genel siyaseti birlikte tartışalım, kimin acemi kimin usta olduğuna kamuoyu karar versin. İstediğin gazetede, istediğin radyoda, istediğin platformda bunu yapmaya hazırım.” dedi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine yönelik Cumhuriyet Meydandaki eksikleri aktardığı ve meydandaki duraklar ile ilgili eleştirilerine yanıt veren AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ın ‘acemi’ imasına karşılık canlı yayında genel ve yerel siyaseti tartışma teklifinde bulundu.

“AKP İlçe Teşkilatının okuduğunu anlamayan bir ilçe başkanı var ”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Kılınç’ın kendisine yanıt verdiği açıklamayı ibretle okuduğunu belirterek açıklamasına şu sözlerle başladı: “AKP İlçe Başkanının açıklamalarını ibretle okudum. Yarım sayfa söz söylemiş lakin sorduğum hiçbir soruya cevap vermemiş. Sayın Gürcan Kılınç, yetenek yoksunu futbolcular gibisin, sadece yana ve geriye pas veriyorsun başka bir şey yaptığın yok.
Ben 29 Ekim günü tören alanında yaşanan kargaşadan, tören alanından çıkan, resmi geçit yapan grupların hiçbir önlem alınmadan trafiğin içine sokulmasından bahsettim; sen genel trafik sorunundan bahsetmiş diyorsun. Şunu açıkça itiraf etmeliyim ki; AKP Keşan ilçe teşkilatının okuduğunu anlamayan bir ilçe başkanı var ne yazık ki. Ya da birileri açıklamaları yazıp kâğıdı eline veriyor o da okuma zahmetine dahi girmeden bunu basınla paylaşıyor. Ki bu ikincisi daha da acı.

“Genç olmayı acemilikle nitelendiriyorlar”

Çakır, yaptığı açıklamanın Kılınç tarafından acemilik olarak değerlendirilmesi konusunda ise şunları söyledi:
Bir diğer nokta ise yaptığım açıklamaları acemilik olarak değerlendirmiş. Göreve geldiğim günden beri sayısız açıklama yaptım, sayısız eleştiride bulundum, sayısız noktaya parmak bastım. AKP kanadından bana bugüne kadar sadece iki cevap geldi ve ne yazık ki ikisinde de genç olmamdan dolayı vurmaya çalıştılar. Buradan da görüyoruz ki AKP’nin gençlere bakış açısı işte budur. Genç olmayı acemilikle nitelendiriyorlar. Sizin gençlere bakış açınız bu mu? Eğer gençlere bu şekilde bakıyorsanız, siyasette gençlerin yer almasına bu gözle bakıyorsanız çok merak ediyorum beş ay sonra nasıl gidip benim genç arkadaşlarımdan oy isteyeceksiniz? Onların yüzüne nasıl bakacaksınız? Siz pek bilmezsiniz ama ben Mustafa Kemal’in tam da Çanakkale’de destan yazdığı yaştayım.”

“Bulduğunuz çözümler üç kuruşluk plastik dubalardan mı ibaret?”

Anıl Çakır, Kılınç’ın açıklamasında hiçbir şey anlatmadığını kaydederek açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın Gürcan Kılınç, bir araba laf söylemişsin ama hiçbir şey anlatmamışsın.  Demişsin ki otopark ve trafik sorunu çözmek için her gün çalışmalar yapıyoruz yahu iki gün önce daha yerel basında Anıl sokaktaki keşmekeşi gördük. Bundan haberiniz yok mu? Görüyorum ki siz gazete de okumuyorsunuz. Sizin trafik sorununa, otopark sorununa bulduğunuz çözümler üç kuruşluk plastik dubalardan mı ibaret? Kaldırımlara çıkmaya başladı arabalar sizin yüzünüzden. Demişsin ki artık geriye giden bir Keşan yok hep yeni hep ileri anlayışımız ile hizmet etmeye devam ediyoruz Sayın Gürcan Kılınç sizin at arabaları triportörlere dönüşüyor projeniz ne oldu? Çevre ve Şehircilik Bakanlığından büyük yaygarayla aldığınız, hani o ödüllü projeniz şu an ne durumda? Ben söyleyeyim at arabaları şu an belediyenin hemen arkasında. Başkanınız kafasını çıkarsa görecek. Cumhuriyet Meydanına bir tanesi park etti de haberiniz oldu. Hani hep ileri daima ileri diyorsun ya siz mehter takımı gibisiniz, iki ileri bir geri gidiyorsunuz. Siz aynı yola üç kere asfalt atıyorsunuz. Köşe başlarını polyesterden yapılmış heykellerle donatarak, her yere yapma çiçekler koyarak belediyecilik yaptığınızı mı zannediyorsunuz? Tamamen günü kurtarmaya yönelik işler yapıyorsunuz, hiçbir uzun vadeli, geleceğe yönelik proje yapmıyorsunuz. Sabun köpüğü gibi işler yapıyorsunuz.

“Laf salatasını bırakın, Keşan halkının da merak ettiği bu sorulara cevap verin”

Sorularına cevap verirken Kılınç’ın kaçak güreştiğini ifade eden Çakır, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Sorularıma cevap vermeden kaçak güreşmişsin, şimdi tane tane ve bir kere daha soruyorum ve sayın basından da bu soruları büyük harflerle yazmasını ve öyle yayımlamasını rica ediyorum.

KARAKOLUN ÖNÜNE KOYDUĞUNUZ DURAĞIN ÜZERİNE YAZDIĞINIZ YAZIDA MEYDANIN ADINI DEĞİŞTİREREK MECLİSİN KARARINI HİÇE SAYMIŞSINIZ.
SİZİN İRADENİZ KEŞAN HALKININ İRADESİ OLAN VE SİZDEN DAHA FAZLA OY ALAN MECLİSTEN DAHA MI ÜSTÜN?
KARAKOLUN ÖNÜNE KOYDUĞUNUZ DURAĞIN AYNISINDAN, DURAK YERİ BIRAKMANIZA RAĞMEN CUMHURİYET MEYDANI TARAFINA NİYE BİR DURAK KOYMADINIZ VEYA KOYAMADINIZ?
BU KADAR PLANSIZ BİR BAYRAM TÖRENİ İÇİNİZE SİNDİ Mİ?

Ve ekliyorum:
TRİPORTÖRLERLE DEĞİŞTİRİLEN ATLARIN AKIBETİ NE OLDU? AT ARABALARI YENİDEN PEYDA OLMAYA BAŞLADIĞINA GÖRE BU PROJENİZ DE Mİ ELİNİZDE KALDI?
Laf salatasını bırakın, Keşan halkının da merak ettiği bu sorulara cevap verin.”

“Eğer kabul ediyorsan çayı demle geliyorum!”

Kendisine ‘acemi’ imasında bulunan AKP Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a canlı yayında hem yerel hem genel siyaseti birlikte tartışma teklifinde bulunan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, açıklamasını şöyle bitirdi:
“Sayın Kılınç, bana acemi demişsin. Şunu hatırlatmak isterim ki; biz seninle aynı dönemlerde kendi siyasi partilerimizde yönetim kurulu üyeliği yaptık. Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, 100 yıllık bir şanlı geçmişe sahip, cumhuriyetimizle yaşıt olan bir partinin 100. yılında, Cumhuriyet Halk Partili üyelerin iradesi ile sandıktan çıkarak seçildim ve bu göreve geldim. Ama sen birilerinin tensipleriyle o görevde bulunuyorsun ve yine muhtemelen birilerinin tensipleriyle o görevden ayrılacaksın. Nefes alıp verirken dahi birilerinin tensiplerini bekleyen bir siyasetçi için fazla cüretkar konuşuyorsun. Hadi gel seninle hem yerel hem genel siyaseti birlikte tartışalım, kimin acemi kimin usta olduğuna kamuoyu karar versin. İstediğin gazetede, istediğin radyoda, istediğin platformda bunu yapmaya hazırım. İstersen AKP İlçe Başkanlığı binasında yapalım, istersen senin makam odanda yapalım. Eğer kabul ediyorsan çayı demle geliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu