Haberler

Caddeler ve meydanlar trafiğe kapatılacak, Cumartesi Pazarı kurulmayacak..

Korona virüs önleme tedbirleri kapsamında zorunluluk haline gelen Keşan Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı bugün (31 Mart 2020 Salı) gerçekleştirildi.
Yaklaşık 1 saat süren toplantıdan çıkan sonuçlar şu şekilde açıklandı:

Keşan’da insan ve araç trafiğinin devam eden yoğunluğunu azaltmak ve korona virüs salgın riskinin artmasını önlemek amacıyla alınan ve 31.03.2020 saat 18:00’den itibaren uygulanacak geçici tedbir ve önleme uygulamaları şu şekilde belirlenmiştir;

* Trafik ve yaya yoğunluğunun olduğu çarşı merkezindeki ana arterler ve meydanlar trafiğe geçici olarak kapatılarak kümeleşmenin önüne geçilecektir.

* Keşan’da zorunlu ihtiyaç dışındaki iş yerleri virüsün yayılmasını önleme tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılacak ve zorunlu ihtiyaç kapsamında açık kalan işyerlerinde tedbir denetim uygulamaları arttırılacak.

* Önleme uygulamaları kapsamında, çarşı merkezde yoğunluğu arttırmasından dolayı Cumartesi Pazarı kurulmayacak. Bunun yerine, Cumartesi Pazarı sadece gıdaya yönelik olarak aynı gün İzzetiye ve Paşayiğit Mahallelerinde ikiye bölünmüş olarak tedbirli bir şekilde kurulacak.

* Salı, Çarşamba ve Perşembe Semt pazarları tedbirli bir şekilde aynı yerlerinde kurularak devam edecek.

* Cuma günleri, Eski Hastane Bahçesi Otopark alanında sadece gıdaya yönelik olarak geçici küçük semt pazarı oluşturulacak.

* Çarşı merkezde trafiğin kapatılması uygulaması ile vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve çarşı merkeze ulaşımın sağlanması amacıyla Köy Garajı, Eski İtfaiye Alanı, Eski Devlet Hastanesi Müze yanı alanı, Atatürk Ortaokulu Bahçesi ve Keşan Lisesi Bahçesi ücretsiz otopark olarak vatandaşın hizmetine sokulacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu