Genel

Bu hafta; Keşan Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi karşılaşıyor

Keşan FM, Kesanonline ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “Liseler Arası Münazara Turnuvası”nda bugün, Keşan Anadolu Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi”nin münazara takımları karşılaşacak.
Eleme usulü gerçekleştirilen turnuvaya; Keşan Fen Lisesi, Batı Koleji, Doğru Cevap Koleji, Final Akademi Okulları, Keşan Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji/Uğur Okulları, İlhami Ertem Ticaret Meslek Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Lisesi, bir danışman öğretmenleri ve 3’er kişiden oluşan ekipleri ile katılıyor.


Öğrenciler her hafta farklı bir konuyu ele alıyor ve argümanlarının da desteği ile savundukları fikirler için mücadele ediyorlar. Keşan Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi münazara takımlarının karşı karşıya geleceği bugünkü müsabakada konu; “Okullarda tek tip kıyafet uygulanmalıdır” olacak.


Keşan FM ve kesanonline.com’da, saat 14.00’te başlayan ve ortak yayınlanan turnuvada geçen hafta Keşan Final Akademi Okulları ve Doğru Cevap Koleji, “Hayvanat Bahçeleri kapatılmalı” konusunu tartışmış, “Kapatılmamalı” tezini savunan Doğru Cevap Koleji, jürinin değerlendirmesi sonucu haftanın galibi ilan edilmişti.
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Anıl Çakır‘ın sunduğu Münazara Turnuvası’nın Jüri Heyeti’nde; Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Harun Büker,  Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İbrahim Onaran ile Keşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Onur Balcı görev alıyor.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu