Asayiş

Bu defa kaçamadı! Taksiye binip ücretini ödemeyen kişiyi Keşan’ın taksicileri yakaladı

Başta Keşan olmak üzere, bölgedeki çevre ilçelerde seyahat ettiği ticari taksilere ücretini ödemeden seyahat ettiği iddia edilen şahıs, Keşan’da taksiciler tarafından yakalandı. Şüpheli polise teslim edilirken, yakalandığını duyan taksicilerin zararlarını şikayette bulunmak için tuttukları liste, uzadı gitti.

İddiaya göre bir süredir Küplü, Uzunköprü ve Keşan arasında ticari taksilerle seyahat edip, taksi ücretini ödenmeden kayıplara karışan O.S., bir süredir bölge taksicilerinin adeta korkulu rüyası haline gelmişti. Mağdur taksi şoförlerinin birbirlerini uyarmak amacıyla aralarında eşkâlini paylaştıkları şahıs, dün yine bir taksiye bindi; ancak bu kez kendisini tanıyan taksiciye yakayı ele verdi.
Aracına bindiği taksici tarafından yakalanan O.S. daha sonra hemen en yakındaki bir taksi durağına getirilirken, aynı zamanda polise de ihbar edildi.


Onlarca esnafı mağdur ettiği öne sürülen şahsın yakalandığı haberi taksiciler arasında yayılınca, çok sayıda ticari taksi şoförü; bahse konu taksi durağına geldi. Burada bir süre kaçmaması için tutulan O.S. daha sonra polise teslim edildi.
Bu sırada O.S. tarafından mağdur edilen taksiciler, şahıs tarafından kendilerine ödenmeyen taksimetre ücretleri hakkında şikayette bulunmak üzere liste tuttu. Taksici esnafının teker teker yazdıkları liste uzayıp giderken, sadece Keşan’da 5 bin liranın üzerine zarar çıktı.

Polis tarafından Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ‘güveni kötüye kullanma’ suçundan getirilen şahsın UYAP sorgusunda ise uyuşturucu ticareti yapma ve hırsızlık suçlarından aranması olduğu ortaya çıktı. Savcılık talimatı ile gözaltına alınan şahıs, daha sonra adliyeye sevk edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu