Haberler

Bölgenin tek izinli hafriyat alanı Keşan’da faaliyetine başlıyor

Keşan Belediyesi tarafından Belkoop civarında yapılan hafriyat alanının tamamlandığı açıklandı.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 10.00’da Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay ve Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman ile birlikte hafriyat alanına giderek burada incelemelerde ve açıklamada bulundu.

Helvacıoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi.”Keşan’ın Toplu Konut bölgesinde hafriyat sahasındayız. Hafriyat sahamızda bir düzenleme yaptık. Bundan 1-2 ay önce bu alanı düzenleyeceğimizi açıklamıştık. 15 bin metrekarelik bir alanın etrafını tel örgü ile çevreledik. Artık Keşan’da, Gelibolu, Malkara , Enez ve etrafınızdaki ilçelerde tek izinli döküm hafriyat sahasını planladık, kontrol altına aldık. Nöbetçi arkadaşlarımız için kulübe yaptık.
Artık herkes her yere istediği gibi hafriyatını atamayacak. Çevre anlamında büyük cezaları var. Çevre anlamında bu konunun Keşan Belediyesi’nin yaptığı önemli işlerden biri olduğunu düşünüyorum. 15 bin metrekarelik bu hafriyat alanımız izinli tek hafriyat sahasıyız.
Çanakkale Köprüsü’nün hafriyatları bile bu alana gelecek çünkü bölgede tek izinli hafriyat alanı burası.”

Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman?da bu alana inşaat atıkları, inşaat kazılarından çıkan molozlar, taş , toprak döküleceğini ve buraya çöp dökülmeyeceğini belirterek “Keşan?da çevre kirliliği olmaması için hafriyatların bu alana dökülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Altay da, bu alana hafriyat dökmek isteyenlerin gerekli bilgileri 153?ten veya Belediyeye başvurarak öğrenebileceğini, Temizlik İşleri veya Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden gerekli bilgileri alabileceğini ve metrekare başına 4.75 TL bedel alınacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu