Genel

Bir kıvılcımla yok olmasın! Ersöz: “Beyköy – Erikli arası bakımsızlıktan çalılık olmuş”

Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, Keşan’a bağlı Beyköy ile Erikli arası yol güzergahının sağlı sollu otla kaplandığını, ekili tarım alanlarının yoğun olduğu bölgede, yangına davetiye çıkaracak herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan önce önlem alınması gerektiğini belirterek, yetkilileri göreve davet etti.

Ersöz, Çeltik köyünden Beyköy istikametine saptıktan sonra Erikli’ye kadar olan güzergahta, yol kenarlarının otla kaplanmış halinin tehlike yarattığına dikkat çekerek, “Aracımla bu istikamette ilerlerken, önümde seyreden bir aracın sürücüsünün sigara izmaritini yol kenarına fırlattığına şahit oldum. Allahtan söndürüp de atmış. Ya söndürmeseydi?” diyerek, yangınların küçücük bir kıvılcımla başlayıp kısa sürede nasıl büyüyebildiğinin unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Tarımsal faaliyetlerin arttığı, hububat hasadının yapılmaya başlandığı bu günlerde, bölgedeki orman alanlarının varlığına, okulların tatil edilmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı’nın da bölgede hareketlilik ve yoğunluk getireceğine vurgu yapan Ersöz; “Bu yol, Saros Körfezi’ne, turizm bölgesine uzanan bir yol. Buradan binlerce araç geçiyor. Yol boyunca sağlı sollu milli servet buğday tarlalarımız var. Devletin, milletin ormanları var. Edirne İl Özel İdaresinin sorumluluğundaki bu yolda, her iki tarafta da şarampoller temizlenmemiş, ot içinde.  Bakımsızlıktan çalılık olmuş.
Yetkilileri ivedilikle göreve davet ediyorum, şarampoller greyder ile temizlenmeli. Yangınlara davetiye çıkarmayalım.”
dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu