Haberler

Belediye’den sokak hayvanlarının katledilmesine sert tepki

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekimi Mahmut Yıldırır Keşan’da yaşanan köpek ve kedi ölümleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulundu. Yaşanan olayı kınayan Yıldırır, “Sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarına karşı gerçekleştirilen bu olayın, aydınlanana kadar takipçisi olacağız.” dedi.

Keşan, Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde bugün sabah saatlerinde evlerinden dışarı çıkan vatandaşlar, sokakta sahipli ve sahipsiz 6 hayvanın yattığını görmüş, zehirlenme şüphesiyle veteriner kliniğinde tedavi altına 5 hayvan tedavi altına alınırken, 1’i ise hayatını kaybetmişti.
Olayın kamuoyunda geniş yer bulurken, vatandaşlar duruma göz yaşlarını tutamayarak isyan etmişlerdi.
Konuyla ilgili açıklama, Keşan Belediyesi’nden geldi, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekimi Mahmut Yıldırır, açıklamasında şunları belirtti: “Keşan Belediyesi olarak sahipli ve sahipsiz Sokak Hayvanlarına yapılan bu menfur katliamları kınıyoruz. Konu Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bildirilmesine müteakip, ekiplerimiz olay mahalline intikal etmiştir. Olay mahallinde 1 köpeğin öldüğü, 4 köpek ve 1 kedinin zehirlendiği görüldü.
4 köpeğe ve 1 kediye müdahale edilerek, tedavileri devam etmektedir. Konu emniyet birimlerine bildirilmiş olup; Hayvan Koruma Polisi gerekli incelemeyi yaparak, adli makamlara sevk edilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmaktadır.
Hayvanların basit bir gıda zehirlenmesiyle mi yoksa kasıtlı olarak biri ya da birilerince zehirlendiği yapılacak olan incelemeler neticesinde aydınlanacaktır. Şayet gerçekleştirilecek tahkikat sonucunda kasıtlı bir zehirlenme var ise, faili kişi ya da kişilerin yakalanması için gereken yapılacaktır. Sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarına karşı gerçekleştirilen bu olayın, aydınlanana kadar takipçisi olacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu