Haberler

Batı Trakya’dan gelen doktor heyeti, Trakya’daki hastaneleri gezdi

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen sağlık turizmi çalışmaları kapsamında Yunanistan’ın Gümülcine ve İskeçe şehirlerinden gelen 7 kişilik doktor heyeti, Trakya bölgesindeki sağlık tesislerini ziyaret etti.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bölgemizde sağlık turizmini geliştirmek amacıyla devlet, özel ve üniversite hastaneleri ile 2016 yılından bu yana işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonunda gördük ki; Trakya Bölgesi için Balkan ülkeleri hedef ülke olabilecek durumda. Özel sektör ve kamu kuruluşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda Balkan ülkelerine yönelik daha somut adımlar atılması gerektiğine karar verdik.” dedi.
Bu kapsamda yapılan çalışmalara da değinen Şahin, İskeçe ve Gümülcine şehirlerinde farklı branşlarda çalışan soydaş doktorların davet edildiğini belirterek, hekimlerin; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da sağlık turizmi yetki belgesi almış sağlık tesislerini ziyaret ettiklerini kaydetti.
Batı Trakya’dan gelen doktor heyeti, Özel Keşan Hastanesi’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Trakya Bölgesi’nde beklentinin çok üzerinde kaliteli ve hızlı sağlık hizmetlerinin sunulabileceğini yerinde gören misafir heyet, ihtiyaç halinde bölgeye hasta yönlendirilmesi konusunda işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu