Eğitim

Batı Koleji öğrencileri gerçek sınav koşullarında TYT sorularını çözecek

Keşan Özel Batı Koleji tarafından üniversite adaylarının YKS sınavlarında başarılarını arttırmak ve sınav endişelerini yenmelerini sağlamak hedefiyle, gerçeğe en yakın formattaki TYT (Temel Yeterlilik Testi) deneme sınavında öğrenciler ter dökecek.
Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu’nda yarın (16 Nisan 2022 Cumartesi) saat 10.15’te başlayacak gerçeğe en yakın sınav provasında; ÖSYM’nin mevzuatında olduğu gibi kapılar kapanacak ve saat 10.00’dan sonra sınav binasına kimse alınmayacak.
Sınavın saat 13.00 itibarıyla son ereceğini ifade eden Keşan Özel Batı Koleji Kurucu Müdürü Mahmut Kaymaz, sınav anında da gerçekçiliği sağlamak adına birebir sınav şartlarının uygulanacağını belirterek, sınavda 50 öğretmenin görev alacağını ve 300 öğrencinin sıralarında ter dökeceğini kaydetti.
2022 YKS sınavının 18 ve 19 Haziran tarihlerinde yapılacağını hatırlatan Kaymaz: “Kendi bilgilerini test edecek ve eksiklerini hep birlikte göreceğimiz öğrencilerimiz, birebir sınav heyecanını da yaşayarak gerçek sınava daha hazırlıklı olacaklar. Öğrencilerimiz kağıda döktükleri cevaplar sonrasında ortaya çıkan sonuçlarla Türkiye geneli sıralamalarını da görebilecek. Gerçek YKS atmosferinde gerçekleşen deneme sınavında kendilerini ölçme, heyecanlarını yenme, eksik konularını tespit etme fırsatı yakalamış olacaklar.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu