Haberler

Bakan Selçuk’tan LGS uyarısı; “Öğretmenlerimizin yönlendirmelerini dikkate alın!”

Bu hafta sonu yapılacak LGS öncesinde, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilere sınav için açılacak okullar için açıklama ve ricalarda bulundu.
Twitter üzerinden açıklama yapan Bakan Selçuk, “Öğrencilerimizden ve velilerimizden ricam, hepimizin sağlığı için öğretmenlerimizin yönlendirmelerine uymalarıdır” ifadelerini kullandı.

Salonlarda gerekli hijyen tebdirlerinin alındığını ve geçen seneye kıyasla iki kat daha fazla öğretmenin sınavlarda görev alacağını belirten Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

– Bu hafta sonu LGS için okullarımızın kapılarını öğrencilerimize açıyoruz. Velilerimiz, öğrencilerimiz ve görevli öğretmenlerimiz, binalarımızın ve sınav salonlarımızın özel dezenfektanlarla temizlendiğinden ve gerekli hijyenin sağlandığından emin olabilirler.

– 2019 LGS’de 148 bin 946 öğretmenimiz görev almış iken bu yıl 353 bin 158 öğretmenimiz ve 17 bin 990 rehber öğretmenimiz, sınav alanlarında bizlere yardımcı olacak. Öğrencilerimizden ve velilerimizden ricam, hepimizin sağlığı için öğretmenlerimizin yönlendirmelerine uymalarıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu