Haberler

Bakan Koca, tüm illerdeki koronavirüs rakamlarını verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı ardından bu akşam yaptığı açıklamada, Türkiye’deki tüm illerde corona virüs vakası bulunduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, bugün itibarı ile Türkiye?deki tüm illerde corona virüsü vakası bulunduğunu da açıklayarak, 39 ilde de can kaybı yaşandığını, 42 ilde ise henüz can kaybı bulunmadığını belirtti.
Can kayıplarının %80?inin 60 yaş üstü olduğunu belirten Koca, virüsün en çok rastlandığı 5 ili ise sırasıyla; İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli olarak açıkladı. Koca, İstanbul?da 8 bin 852, İzmir?de 853 ve Ankara?da da 712 vaka olduğunu söyledi. Bakan Koca sahadaki 601 sağlık çalışanında Kovid-19 görüldüğünü de kaydetti.

Koca kısaca şunları dile getirdi: “Artık bütün illerimizde bu vakanın olduğunu biliyoruz. Daha çok vaka İstanbul’da. İstanbul’daki vaka sayısı 8 852. %60’lara yakın. 853 vaka İzmir, 752 vaka Ankara, 410 vaka ise Kocaeli. Toplam 39 ilimizde can kaybımız var. 42 ilimizde hayatını kaybeden vatandaşımız yok. Burada ağırlıklı olarak İstanbul, devamında İzmir, Kocaeli, Ankara, Konya, Balıkesir, Zonguldak, Adana.

“Hayatını kaybeden kişilerin yüzde 79,5’i 60 yaş üstü. Yoğun bakımda olanların yüzde 74,7’si 60 yaşın üzerinde. Ayrıca risk grubunu hep söylüyoruz, kronik hastalığı olanlar için hipertansiyonu örnek olarak gösteriyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu