Haberler

Bakan Koca son verileri açıkladı: Ağır hasta sayısında yükseliş var

Türkiye’deki güncel korona virüs verileri açıklandı. Salgın nedeniyle bugün 22 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “En yüksek test sayısına ulaştık. Ağır hasta sayımız 656’ya yükseldi. Veriler, yaşı veya hastalığı sebebiyle risk grubunda olup, COVID-19‘a yakalananların sayısında artış olduğunu gösteriyor” dedi.

Güncel verileri sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Koca, bugün 70 bin 192 test yapıldığını ve bin 226 yeni vaka tespit edildiğini kaydetti.

Virüs nedeniyle ise bugün 22 kişi hayatını kaybederken, Türkiye’deki toplam vaka sayısı 246 bin 86’ya, toplam vefat sayısı da 5 bin 934’e yükselerek kayıtlara geçti.

Öte yandan 923 kişi daha virüsü ile savaşında galip gelerek sağlığına kavuştu. Böylece toplam iyileşen kişi sayısı da 228 bin 980 oldu.

Öte yandan, tabloda ağır hasta sayısının 656 olduğu ifade edilirken; hastalardaki zatürre oranın ise yüzde 7,8 olduğu belirtildi.

Sosyal medya hesabından son veriler ile ilgili değerlendirmede bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “En yüksek test sayısına ulaştık. Ağır hasta sayımız 656’ya yükseldi. Veriler, yaşı veya hastalığı sebebiyle risk grubunda olup, COVID-19’a yakalananların sayısında artış olduğunu gösteriyor. Dışarda risk alıp, eve taşımayın. 1 hasta, hasta bir aile demek” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu