Haberler

At arabaları yarın triportöre dönüşecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası’nın desteğiyle Keşan Belediyesi tarafından hayata geçirilen “At Arabaları Triportöre Dönüşüyor” projesi kapsamında 104 triportör 29 Aralık 2020 Salı günü hak sahiplerine teslim edilecek.

Yarın sahiplerine teslim edilmek üzerine belediye önüne getirilen triportörler, bugün görücüye çıktı. Araçların yeni sahipleri kendilerine teslim edilecek araçları uzun uzun inceledi.


Direksiyonların tekerleklerine, detaylı şekilde müstakbel sahiplerine verilen bisikletler için Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde saat 11.00?de koronavirüs tedbirlerine uyularak program düzenlenecek.

Proje ile atların yük taşımacılığı eziyetinden kurtulması ve şehir içi trafiğinin rahatlatılması hedefleniyor.

4 Haziran meclisinde oy birliği ile kabul edildi

Keşan Belediyesi’nin 4 Haziran 2020 tarihli toplamtısında, ilçede bulunan At Arabalarının Keşan Şehir Merkezi ve Mücavir Alanlarında  her türlü amaç için kullanımının yasaklanması oy birliği ile kabul edilirken, At Arabalarının Motorlu Yük Taşıma (Triporter) aracına dönüştürülmesine ait proje kapsamında 100 adet Triporter aracının Belediyemiz tarafından satın alınması ve daha önce kayıt altına alınan At Arabası sahiplerine bedelsiz olarak verilmesi hususunda Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu