Haberler

Artan önlemlerle birlikte maske takanların sayısı da artıyor

Dünyayı sarsan corona virüs (COVID-19) tehdidine karşı Türkiye’de de geniş önlemler alınmaya başlandı.
İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine “koronavirüs tedbirleri” konulu genelge gönderilmesinin ardından,  geçici bir süreliğine insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü mekan kapatıldı ve etkinliğin iptal edildiği duyuruldu. Vatandaşların gerekli olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.Kararın ardından Keşan’da da birçok insanın maske taktığı gözlendi. İnsanların toplu olarak bulunabileceği cafe, kıraathane gibi mekanlar kapatıldı. Bankalar ise hem banka çalışanlarının hem de vatandaşların sağlığını korumak için içeri girişlerde kısıtlama getirdi. Günlük para çekme limitlerinin artırıldığı bankaların ATM’lerinde kuyruklar oluştu.
Bunun yanında bir çok kişi de virüs bulaşma ihtimaline karşın maske ve eldiven taktı. Maske bulamayanlar mendil ve kıyafetleri ile ağız ve burunlarını kapatmaya çalıştı.

Vatandaşların aldığı tüm önlemlere rağmen bazı vatandaşların ise yapılan uyarılara rağmen dışarı çıktıkları, kapalı olan parklarda buldukları yerlerde gruplar halinde oturdukları da gözlendi.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı